iOS 7.1 için JailBreak Gelecek mi?

Apple‘ın mobil işletim sistemi iOS’un kendi içinde kapalı bir işletim sistemi olduğunu ve bunun da Apple’ın en güçlü tarafı olduğunu dile getirmiştik. Bazı kullanıcılar ise bu kapalı sistemin açılması için farklı çalışmalar yürütmekteydi. JailBreak‘in babası olarak kabul edilen Jay Freeman (Sauruik) AppStore’a inat kendi marketini kurmuş ve buun “jailbreak” yapılmış telefonlara bir hizmet olarak sunmuştur. JailBreak birçok kişi için korsan yazılım yükleme olarak algılansa da Cydia markette ücretli uygulamaların sayısı pekte az değil.

Andronova

iOS 7.1 güncellemesi ile telefonlarında stabilite konusunda iyileştirmeler gören kullanıcılar bu güncellemeyi alırken mobil cihazına JailBreak yapmış kişiler ise JailBreak hakını kaybetmemek için iOS 7.1’e JailBreak yapılmasını bekliyor. Öncelikle iOS 7’yi para toplayarak JailBreak yapmış hacker topluluğu evasi0n7; iOS 7.1’in JailBreak yapılmasını Apple’in zorlaştırdığı için enerjilerini iOS 8’e harcamak istediklerini dile getirdiler.

saurik

Bir diğer JailBreak ekibi pod2g iOS 7.1’in JailBreak yapılması için uğraştıklarını ve kısa bir süre içinde bu yazılımı yayınlayacaklarını dile getirdiler. Twitter üzerinden görüş bildiriminde yapan bu hecker gruplarının JailBreak yayınlamaları üzerinden belli bir süre geçtikten sonra telefonunuzu yada tabletinizi JailBreak yapmanızı şiddetle tavsiye ederim. Lakin ilk sürümlerde mutlaka belli bir stabilite sorunları yaşanıyor. iOS 7.1’in JailBreak yapılmasıyla ilgili bilgiler geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Kaynak: iphonehacks

Andronova