iPhone 5s güncellemesi ile gelen şarj problemi

iOS 10.2 güncelleme yaptıktan sonra telefonun şarjı çabuk hızlı bitiyor! iPhone 5s telefona yeni gelen güncelleme sonrası yaşanan şarj sorununun nedeni bu haberimizde bulabilirsiniz.

iPhone 5s güncellemesi ile gelen şarj problemi: iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6s ve iPhone​ 7 iOS 10.2 sürüm güncellemesinden sonra telefonun şarjı hızlı bitiyorsa ya da şarj sorunu yaşıyorsanız çözümü için aşağıdaki adımları inceleyiniz.

Apple markasının amiral gemisi olan iPhone model cep telefonları ülkemizde en çok tutulan modellerden biridir. ilk çıkan modelinden en son çıkan modeline kadar ülkemizde kullanıcı kitlesi bulunan bir telefondur.

Apple çıkardığı en son modeller ile birlikte genellikle yeni iOS sürümünüde piyasaya sürmüştür. Gelen yeni iOS sürmleri bazen eski telefonların yapılarına uygun olmadığından bazı problemler ortaya çıkmaktadır. Bu sorunları Apple ek güncellemeler ile çözmeye çalışmaktadır.

iPhone modelleirnde oluşan uyum sorunları çözülürken akıllı telefonlarda bulunan en önemli problem ise ortaya çıkmaktadır. Mobil sektörü çıkardığı telefonşar ile yeni özellikler ekleyerek gelmektedir. Fakat en başından beri ortada olan şarj süresine daha ciddi anlamda çözüm getiren firma bulunmamaktadır. Akıllı telefonlarda film izleyen veya internette sörf yapmak isteyen kişi şarjının 2-3 saatte sona erdiğini görebillir. Buda bu akıllı telefon kullanıcılarını açıkcası çok etkilemektedir.

iPhone 5s şarj problemi

iPhone 5s güncellemesi ile gelen şarj problemi

Peki bu sorunun çözümü nedir? Aşağıdaki başlığımız altında oluşan bu sorunun nedenini bulabilirsiniz. iPhone 5s güncellemeden sonra şarj problemi Güncellemeden sonra telefonun şarjı hızlı bitiyor Akıllı telefonlarda şarj çözümü için bir çok öneri sunulmaktadır. Açıkçası bazı modellerde işe yarayan bu çözümler biradan sunacağımız gerekçeden dolayı bazılarında işe yaramamaktadır.

Gereksiz uygulamaların kaldırılması. En çok şarj tüketen uygulamanın kaldırılması veya sınırlandırılması En son yazılım güncellemesinin yapılması iTunes yazılımı ile manuel yazılım yükleme Batarya kullanımını düzenleyen uygulama yüklenmesi yukarıda saydığımız çözümler yazımızın başlığında belittiğimiz iPhone 5S modelinde işe yaraması diğerlerine göre azdır. Çünkü son gelen iOS 10 yazılımı özellikli ve yapısı gereği şarj tüketimi diğerlerine göre biraz fazladır. Bundan dolayı Apple çıkardığı son telefonlarda mAh yüksek cihazlar piyasaya sürmektedir. iPhone 5S modelinde ise 1500 mAh bulunmadı iOS 10 gibi bir işletim sistemi gelmesi sizlere şarj anlamında istenilen seviyeyi sunması mümkün görünmemektedir.


Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2017, 17:25