iPhone iCloud Yedekleme ile Nelerin Yedeği Alınır

iPhone iCloud yedekleme nasıl yapılır?  iPhone cep telefonda iCloud ile yedekleme resimli anlatım. iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 6 ve Plus telefonda yedekleme nasıl yapılır? fotoğrafların, rehberin, mesajların, resimlerin, müziklerin ve uygulamaların yedeği iCloud ile almak.

iCloud’a kayıt olduğunuzda ücretsiz 5 GB saklama alanı otomatik eklenir. iCloud depolama alanı ile iPhone ve iPad cihazınız yedekleme, iCloud Drive, iCloud Fotoğraf Arşivi, iCloud uygulama verileri ve belgeler için saklanır.

Yedekleme alanınız dolduğunda bazı yedeklenen verileri silerek yer açabilir veya yedekleme alanı satın alabilirsiniz. 50 GB Aylık 2,99 TL. 200 GB Aylık 7,99 TL. 1 TB Aylık 29,99 TL

Bunun dışında Google Drive uygulamasını da kullanabilirsiniz. Google Drive ile yedekleme konumuz WhatsApp mesajları Google Drive ile yedeklemek yazımızı inceleyebilirsiniz.

iCloud ile neler yedeklenir?

iCloud, ile Apple cihazlarınız (iPhone, iPad ve iPod touch) internet bağlantısı sağlandığında her gün Wi-Fi bağlantısı üzerinden otomatik olarak yedeklenir. Yedeklenen cihazınızı kolay bir şekilde yedeğini geri yükleyebilirsiniz.

iCloud ile şunlar yedeklenir:

  • Müzikler, filmler, TV programları, uygulamalar, kitapların satın alma geçmiş bilgileri, ve satın alınan içeriğin bilgileri (satın aldığınız içerik iTunes Store veya App Store üzerinden otomatik geri yüklenir).
  • Fotoğraflar ve videolar iCloud Fotoğraf Arşivi’ni aktif ettiyseniz, iCloud zaten yedeklediği için iCloud yedekleme işlemine dahil edilmez.
  • Aygıt ayarları, uygulama verileriniz, ana ekran ve uygulama düzeni, iMessage, metin (SMS) ve MMS mesajları, zil sesleri
  • Visual Voicemail parola, sağlık verileri ve HomeKit konfigürasyonu

iCloud’ da yer alan, kişiler, paylaştığınız fotoğraf albümleri, iCloud Fotoğraf Arşivi, Fotoğraf Yayınım, takvimler, yer işaretleri, e-posta iletiler, notlarınız,  ve iCloud Drive begeleri. iPhone iCloud ile yedekleme nasıl yapılır haberimizi incelediniz mi?

iPhone iCloud yedekleme nasıl yapılır

 iPhone iCloud ile yedekleme

icloud ile yedek nasıl alınır icloud yedekleme

icloud ile rehber mesajların yedeği nasıl alınır yedekleme

iPhone iCloud yedekleme