Apple şifre nasıl sıfırlanır?

banner186

Apple şifre nasıl sıfırlanır? iPhone Appstore şifre sıfırlama nasıl yapılır? iTunes şifre sıfırlama nasıl yapılır? Apple ID şifre sıfırlama nasıl yapılır?

Apple şifre nasıl sıfırlanır?
Savaş Taşcıoğlu 19 Ağustos 2016 Cuma 16:55

banner192
Apple şifre nasıl sıfırlanır? iPhone Appstore şifre sıfırlama nasıl yapılır? iTunes şifre sıfırlama nasıl yapılır? Apple ID şifre sıfırlama nasıl yapılır? Apple yeni şifre nasıl oluşturulur? Apple şifremi unuttum? Apple şifremi unuttum, yeni bir şifre nasıl belirlerim?

Apple şifrenizi unuttuysanız ve şifrenizi kurtaramıyorsanız haberimiz tam size göre. Apple Id ve şifreniz ile ilgili bir sorun yaşıyorsanız hesabınızı sıfırlamak için haberimizi detaylı bir şekilde okumalısınız. Apple güvenlik adımlarında şifreleme yaparken zor bir şifre belirlemenizi sizden istiyor. Bu şekilde harf,rakam ve karakterlerden oluşan bir şifre belirlediğinizde genelde akılda kalıcı olmuyor. 

Apple şifre sıfırlama nasıl yapılır?

Apple şifrenizi kaybettiğinizde ilk yapmanız gereken güvenlik bilgilerinize erişim yaparak şifrenizi sıfırlamak olacaktır. Bu tür durumlarda eğer mail adresinize de erişim yoksa. Mail adresinizide sıfırlamanız gerekecektir. Mail adresi veya farklı bir hesap şifreniz ile ilgili bir sorun yaşamadan önce açmış olduğunuz hesapların güvenlik adımlarında Cep telefon numaranızı kaydetmenizi öneriyoruz. Çünkü cep telefon numaranızı kaydettiğinizde hesabınızı sıfırlamak daha basit ve kolay olacaktır. Güvenlik sorusu belirlerkende dikkatli olmak gerekir. 


Apple şifrenizi sıfırlamak için öncelikle aşağıdaki linke tıklıyoruz. 

Apple şifre sıfırlama linki : https://iforgot.apple.com/password/verify/appleid linke tıkladıktan sonra Apple kimliğinizi veya parolanızı mı unuttunuz? linkine tıklıyoruz. 

Apple şifremi nasıl değiştiririm


Mail adresimizi yazarak devam butonuna tıklıyoruz. 


iphone 5 şifre sıfırlama


Parolamı sıfırla seçeneğine tıklıyoruz. 


Apple şifremi unuttum


E-posta alın seçeneği aktifken devam butonuna tıklıyoruz. 


Apple şifremi nasıl sıfırlayabilirim


Aşağıdaki resmi gördüğünüzde mail adresinize bir sıfırlama linki gönderilmiş demektir. 


itunes şifremi unuttum


Mail adresine giderek Apple'dan gönderilen mail içerisine giriş yapıyoruz ve Reset now linkine tıklıyoruz. 


Apple mail ile şifre sıfırlama


Linke tıkladıktan sonra aşağıdaki ekrana ulaşacaksınız ve yeni bir şifre belirlemeniz gerekiyor. 


Apple reset şifre


Yeni bir şifre belirlerken daha önce kullanmamış olduğunuza dikkat ediniz. Şifrenizi belirlerken en az 8 karakter kullanmanız gerekmektedir. En az bir büyük harf, en az bir küçük harf ve en az bir rakam kullanmanız gerekmektedir. Şifrenizi belirledikten sonra Reset password linkine tıklıyoruz. 


Apple şifremi nasıl değiştirebilirim


Şifreniz başarılı bir şekilde değiştirildi. Yeni şifreniz ile Apple hesabınıza giriş yapabilirsiniz. 


Apple yeni şifre nasıl oluşturulur?

banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Şifre sıfırlama önerileri - 2 ay önce
Eski ios sürümlü telefonların şifresi kırılabiliyor. Bazı servisler bu işlerle uğraşıyor. Alternatif internet üzerinden araştırınız. Bazı yurtdışı siteleri de imei ile işlem yapıyor. Tabi ne kadar güvenli yorumlara bakmak lazım. Bunun dışında bazı tamirciler sahte fatura oluşturup apple dan kilidi kaldırabiliyorlar.