iPhone 6s kamera bulanık gösterme sorunu

facebook müşteri hizmetleri

iOS güncelleme yaptıktan sonda iPhone 5s, iPhone 6s ve diğer modellerde yaşanan ön ve arka kameranın bulanık gösterme sorununun nedeni ve çözümü haberimizde...

iPhone 6s kamera bulanık gösterme sorunu
Çağrı merkezi 24 Ekim 2016 Pazartesi 14:01

banner192

iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6s / Plus ve iPhone 7' de kamera sorunu var mı? iOS 10 güncellemelerinden sonra iPhone cep telefonumun kamerası bulanık göstermeye başladı. Ya da aldığım günden beri kamera bulanık gösteriyor. Diyen var mı?

Apple markasının amiral gemisi olan iPhone serileri ülkemizde ciddi rakamlarla satılmakltadır. Artık herkesin elinde yüksek fiyatına rağmen bir iPhone görmeniz mümkündür. Yeni ve eski farketmez her türlü modelini sıfır veya ikinci el olarak showromlarda bulabilirsiniz.


iPhone 6s kamera bulanık gösterme sorunu


iPhone 6s kamera bulanık gösterme sorunu

iPhone kamera neden bulanık gösteriyor çözümü nedir?


Bu kadar rağbet edilen bu akıllı telefon modelinde bazen tadınızı kaçıtacak sorunlar karşınıza çıkmaktadır. İşte bu sorunlardan biri olan iPhone ön veya arka kamerada yaşanan bulanık gösterme sorununun nasıl çözülebileceği hakkın bir makale paylaşacağız. İlk defa iPhone kullanan kişiler bu srounla karşılaştıkları vakit sorunun yazılımsal mı yoksa donanımsal mı olduğu konusunda tereddüt yaşamaktadırlar. Özellikle iPhone 6s'leirn bazılarında bu sorunu yaşayanların forum sitelerinde ki şikayetlerini görebilirsiniz.

Peki bu iPhone 6s bulanık kamera sorununu nasıl çözüme kavuşturabiliriz ? Cihazınızın kamera ayarlarını kontrol ediniz. Hızlı Ağır Çekim, Video, Fotoğraf, Kare ve Panorama olarak değiştirerek test ediniz. Sorun varsa ilk önze şunu belirtelim eğer bir güncelleme sonucunda bu sorun başınıza geldi ise eski sürümü yükleyerek bu sorunu çözebilirsiniz. Eğer herhangi bir güncelleme olmadan bu sorunu yaşadı iseniz yapmanı gereken iPhone cihazınızı sıfırlamak veya yeniden iTunes aracılığı ile kurmanızdır.

Bu işlemleri yaptığınızda halen sorun düzelmedi ise ne yazıkki sorununuz donanımsaldır. Ön veya Arka kameralarda bulunan lenslerde sorun yaşayabilirsiniz. Eğer böyle bir sorununuz var ise sizin yapabileceğiniz herhangi bir çözümünüz olmamaltadır. iPhone cihazınızın garantisi devam ediyorsa teknik servise gösteriniz. Gerçi bu sorun donanımsdal ise garanti olsun olmasın mecburen iPhone yetkili servisine göstermeniz gerekmektedir.

 

banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×