iPhone iCloud yedekleme nasıl yapılır?

banner186

iPhone iCloud yedekleme nasıl yapılır? iCloud yedekleme nasıl yapılır? iPad iCloud yedekleme nasıl yapılır? iPhone yedekleme resimli anlatım nasıl yapılır?

iPhone iCloud yedekleme nasıl yapılır?
Savaş Taşcıoğlu 24 Ağustos 2016 Çarşamba 17:15

banner192
iPhone iCloud yedekleme nasıl yapılır? iCloud yedekleme nasıl yapılır? iPad iCloud yedekleme nasıl yapılır? iPhone yedekleme resimli anlatım nasıl yapılır? iPhone 5, iPhone 6s, iPhone 6 SE iCloud yedekleme nasıl yapılır? iPad yedekleme nasıl yapılır?

iCloud üzerinden iPhone, iPad, iPod Touch cihazlarınızı yedekleyebilirsiniz. iPhone iCloud yedekleme nasıl yapılır? iPhone iCloud yedekleme yapılırken dosyalarım silinir mi ? iCloud yedeklemeyi yönetebilir miyim ? gibi tüm sorularınızın cevabı makalemizde.
 

iCloud Yedekleme nasıl yapılır?

iCloud yedekleme ile Fotoğraflarınız, videolarınız, mesajlarınız uygulama içerikleriniz gibi birçok dosyalarınızı iCloud üzerinden yedeklemeniz mümkün. iCloud alanınız dolduktan sonra otomatik olarak yedekleme durur. Yedeklemenin devam etmesi için ek alan satın almanız gerekebilir. iCloud ücretsiz yedekleme için her kullanıcıya maksimum 5 GB alan vermektedir. 5 GB alan dolduktan sonra yedekleme yapılmaz. iCloud üzerinden mesaj gönderemez veya alamazsınız. Saklama alanınızı ilerleyen zamanlara yöneterek eski fotoğraflarınızı veya videolarınızı silerek yeni alan açabilirsiniz. Veya iCloud'da yer alan yedeklerinizi harici bir belleğe alarak ta iCloud yedekleme alanında yer açarak yeni yedeklemeler yapabilirsiniz. 

iCloud üzerinden yedekleme yapmak için öncelikle Ayarlar>iCloud sekmesine giriş yapıyoruz. 
iCloud yedekleme nasıl yapılır
 
iCloud Drive sekmesine giriş yapıyoruz.  iCloud Drive butonunu aktif hale getiriyoruz. 

iCloud yedekleme nasıl yapılır iphone

iCloud otomatik yedekleme için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. 
Ayarlar>iCloud>iCloud yedeklemeyi etkinleştirin. 

iCloud Manual yedekleme için aşağıdaki adımları takip ediyoruz.
Ayarlar>iCloud>Yedekleme>Şimdi yedekle butonuna dokunuyoruz. 

iCloud saklama alanını ayarlamak için ise;
Ayarlar>iCloud>Saklama alanı>Alanı yönet sekmesine dokunuyoruz. 
banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×