iPhone iCloud yedekleme seçenekleri

iPhone fotoğrafları, kişileri (rehberi), videoları, mesajları ve mailler gibi önemli bilgilerinizin yedeğini iCloud ile alabilirsiniz. iCloud ile alınan yedeği kolay bir şekilde geri yükleyebilirsiniz.

iPhone iCloud yedekleme seçenekleri
müşteri hizmetleri

iCloud nedir? Apple' ın geliştirmiş olduğu iPhone ve diğer Apple cihazlarında yedek almak için kullanılan yazılımın adı. Bu yazılım sadece iOS cihazlar için kullanılmakta.

iPhone cep telefonda, fotoğrafları, kişileri (rehberi), videoları, mesajları ve mailler gibi önemli bilgilerinizin yedeğini iCloud ile alabilirsiniz. iCloud ile alınan yedeği kolay bir şekilde geri yükleyebilirsiniz. iCloud' da otomatik yedekleme nasıl alınır: Telefondan, Ayarlar > iCloud > Saklama Alanı ve Yedekleme'ye giderek, iCloud Yedekleme seçeneğinin yanındaki yuvarlak simgeye dokunuyoruz. 

iCloud ile yedekleme nasıl yapılır

iCloud ile manuel yedekleme nasıl yapılır: Ayarlar > iCloud > Saklama Alanı ve Yedekleme seçeneğinde yer alan Şimdi Yedekle'ye dokunuyoruz. 

iPhone iCloud yedekleme seçenekleri

iCloud ile Yedekleme Nasıl Yapılır

icloud yedeği nereye alıyor

icloud ile yedek alma

iCloud ile alınan yedeği iPhone telefona geri yükleme

  1. Daha önce aldığınız yedeği, geri yüklemeden önce, yeni bir yedek olup olmadığından, emin olmanız için kontrol ediniz.
  2. Ayarlar > iCloud > Saklama Alanı ve Yedekleme > Alanı Yönet seçeneğine gidiniz, Yedeklemelerin altında yer alan, listelenen aygıta dokunarak, en son alınan yedeklemenin tarihini ve boyutuna bakınız.
  3. Ayarlama Yardımcısında bulunan, Aygıtınızı ayarlayın seçeneğine giderek, Yedek Kopyadan Geri Yükleme yazısına dokununuz. Ekranda yer alan, iCloud giriş bölümünden, iCloud hesap bilgilerini giriniz.
  4. Yedeklemeyi seç seçeneğinden, iCloud' da bulunan yedeklemeler listesinden seçiminizi yapabilirsiniz. 

iCloud alınan yedeği iPhone telefona geri yükleme

iphone 6s icloud yedek alma

iphone 7 icloud yedek alma

iCloud ile alınan yedeğe isterseniz internetten bilgisayar üzerinden ulaşabilirsiniz

Alınan yedeği geri yükleme: iCloud ile iPhone telefonun alınan yedeğine ulaşmak ve bakmak isterseniz, Apple resmi sitesi icloud.com' dan ulaşabilirsiniz. iTunes yedeği bilgisayarda nereye sakladığına bakmak için hazırladığımız başka bir haberimizi inceleyebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2018, 07:15
müşteri hizmetleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Esra
Esra - 1 yıl Önce

Yedekleme kapalı olunca fotoğraflar dilinde bile tekrar buluna bilir mi