iPhone iTunes yedeğini bilgisayarda nereye alıyor?

banner186

iPhone iTunes yedekleri nerede saklanıyor? iTunes yedeklemelerini nerede bulabilirim? iTunes yedeklemeler hangi klasörde? iPhone yedekler bilgisayarda nerede? Yedeği nereye alıyor atıyor?

iPhone iTunes yedeğini bilgisayarda nereye alıyor?
Savaş Taşcıoğlu 18 Ağustos 2016 Perşembe 13:13

banner192

iPhone iTunes yedekleri nerede saklanıyor ? iTunes yedeklemelerini nerede bulabilirim ? iTunes yedeklemeler hangi klasörde ? iPhone yedekler bilgisayarda nerede ? iTunes yedeğini nereye atıyor ?

iPhone üzerinden yedeklemeyi bilgisayarınıza yaptığınızda, bilgisayarda yedeklerinizin nereye yapıldığını bilmiyorsanız haberimiz tam da size göre. iTunes bilgisayar yedeklemesini nereye yapıyor? İphone iTunes yedeklerini kopyalayabilir miyim ? iTunes yedeklemeleri nerede saklanıyor? gibi sorularınız cevabı makalemizde. 

iTunes yedekler taşınır mı ?


iTunes üzerinden yedeklenen dosyalarınızın sorunsuz bir şekilde çalışmasını istiyorsanız öncelikle aşağıdaki bilgileri detaylı bir şekilde okumanızı öneririz.

* Bilgisayarınız üzerinden yaptığınız yedeklemeler iTunes'in belirlemiş olduğu bir klasöre yedeklemeleri yapar. Bu Windows ve Macintosh işletim sistemlerine göre farklılık gösterebilir. Yedeklemeyi yaptıktan sonra yedeğinizin zarar görmemesi için ağ veya farklı bir belleğe taşımanızı önermiyoruz. 
* Yedekleme yaptığınız bir dosyayı tekrar yüklemek için aynı klasöre geri taşımanız gerekir, çünkü taşımadan dosya geri yüklenmez. Yani kopyaladığınız bir dosyanızı geri yükleme yapmak için geri aynı klasörün içerisine taşımalısınız. 
 

Mac üzerinden yapılan yedeklemeleri nerede bulabilirim ?

iphone alınan yedek nereye kayıt oluyor


Mac bilgisayarınızda yedeklemelerinizi görmek için Ara butonuna tıkladıktan sonra arama kutucuğu ~/Library/Application Support/MobileSync/Backup/ komutunu arattığınızda klasöre ulaşabilirsiniz. 

1. iTunes'u açıyoruz. 
2. Menü çubuğundan iTunes>Tercihler sekmesine gidin.
3. Aygıtlar'ı tıklıyoruz. 
4. Açmak istediğiniz yedeklenin üzerine gelerek Kontrol tuşuna basarak Finder'de gösteri seçiyoruz. 
 

iPhone iTunes yedeğini bilgisayarda nereye alıyor?

iTunes yedeğini bilgisayarda nereye alıyor?

iTunes yedeğini nereye atıyor

Windows'da iTunes yedekleri nerede bulubilirim ?

Windows 7,8,8.1 ve Windows 10 üzerinden iTunes yedeklerinizin bulunduğu klasöre gitmek için Users(kullanıcı_adı)AppDataRoamingApple ComputerMobileSyncBackup adımlarını takip edebilirsiniz.

Windows bilgisayarlarda arama kutuğunu bulmak için;

Windows 7: Başlat>Ara
Windwos 8: Mause'u sağ tarafa getirin büyüteç simgesine tıklayın.
Windows 10: Sağ alt köşedeki başlat simgesinin sağ tarafındaki arama kutucuğuna tıklayın.
banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×