iPhone iTunes yedeğini bilgisayarda nereye alıyor?

iTunes, iPhone yedekleri bilgisayarda nerede saklanıyor veya iTunes yedeklemeler hangi klasörde yer almakta diye duyar gibiyiz. Yedeği nereye alıyor cevabı resimli anlatımda.

iPhone iTunes yedeğini bilgisayarda nereye alıyor?
müşteri hizmetleri

iTunes yedekleri nerede saklanıyor, yedeği nerede bulabilirim ve hangi klasörde gibi çok sayıda sorulan soruların yanıtı için sizlere adım adım anlattığımız yazımız yararlı olacağını düşünüyorum. iPhone yedekler bilgisayarda nerede ve iTunes yedeği nereye atıyor işte tüm cevaplar satır aralarında.

iPhone üzerinden yedeklemeyi bilgisayarınıza yaptığınızda, bilgisayarda alınan bu yedeklerin nereye atıldığını bilmiyorsanız haberimiz tam da size göre olduğunu düşünüyoruz.

iTunes aldığı yedeği bilgisayarda nerede tutuyor çoğu bilmemekte. C' de program files / program dosyaları içerisinde olduğunu düşünerek yanlış klasörü kopyalayanlarda oluyor. Yedeğin olduğu klasör değiştirmek isteyenler yazılımda yer alan dosya bağlantısını değiştirebiliyor. Hatta alınan yedeklerin kopyalanarak flash belleğe veya taşınabilir harddisk' e kolayca atabiliyorsunuz. 

iTunes yedeği nereye atıyor?

Windows' ta yedek nereye alınıyor görsele bakarak görebilirsiniz. iPhone yedekleme klasörünü değiştirme yerine önerimiz bir tanede olsa buradaki yedek klasörünü kopyalayıp başka bir yerde saklamanız. Her hangi başka bir iPhone bağlandığında sıkıntı oluşturabilir. 

İlk anlatım Mac için yapıldı. Sonra Windows bilgisayardan gösterildi. Not olarak bilgisayardan gizli olan dosyaları göstermeniz gerekebilir. Bazen gireceğiniz klasörler gizli olabiliyor.

Windows 10' da iTunes yedeği nereye alıyor?

  • C sürücüsüne giriniz
  • Kullanıcıları bölümüne geçin
  • Bizim bilgisayarına adı pc sizin neyse ona giriniz
  • AppData klasörü açılsın
  • Roaming geçin
  • Apple Computer
  • Son olarak Mobilesync ve Backup

iPhone iTunes yedeğini bilgisayarda nereye alıyor?

iTunes yedeğini bilgisayarda nereye alıyor?

iTunes yedeğini nereye atıyor

iPhone iTunes yedekleri nerede kısayolu

Windows 7 ve üzeri işletim sistemlerinde iTunes yedeklerinizin bulunduğu klasöre gitmek için Users(kullanıcı_adı)AppDataRoamingApple ComputerMobileSyncBackup adımlarını takip edebilirsiniz.

Windows bilgisayarlarda arama kutuğunu bulmak için;

Windows 7: Başlat>Ara
Windwos 8: Mause'u sağ tarafa getirin büyüteç simgesine tıklayın.
Windows 10: Sağ alt köşedeki başlat simgesinin sağ tarafındaki arama kutucuğuna tıklayın.

iTunes Mac' de yedek nerede tutuyor nasıl bulabilirim?

Mac bilgisayarınızda yedeklemelerinizi görmek için Ara butonuna tıkladıktan sonra arama kutucuğu ~/Library/Application Support/MobileSync/Backup/ komutunu arattığınızda klasöre ulaşabilirsiniz. 

1. iTunes'u açıyoruz. 
2. Menü çubuğundan iTunes>Tercihler sekmesine gidin.
3. Aygıtlar'ı tıklıyoruz. 
4. Açmak istediğiniz yedeklenin üzerine gelerek Kontrol tuşuna basarak Finder'de gösteri seçiyoruz. 

iphone alınan yedek nereye kayıt oluyor

iTunes yedeklerin yedeğini alma

iTunes üzerinden yedeklenen dosyalarınızın sorunsuz bir şekilde çalışmasını istiyorsanız öncelikle aşağıdaki bilgileri detaylı bir şekilde okumanızı öneririz.

  1. Bilgisayarınız üzerinden yaptığınız yedeklemeler iTunes'in belirlemiş olduğu bir klasöre yedeklemeleri yapar. Bu Windows ve Macintosh işletim sistemlerine göre farklılık gösterebilir. Yedeklemeyi yaptıktan sonra yedeğinizin zarar görmemesi için ağ veya farklı bir belleğe taşımanızı önermiyoruz. 
  2. Yedekleme yaptığınız bir dosyayı tekrar yüklemek için aynı klasöre geri taşımanız gerekir, çünkü taşımadan dosya geri yüklenmez. Yani kopyaladığınız bir dosyanızı geri yükleme yapmak için geri aynı klasörün içerisine taşımalısınız.
  3. Her zaman yedekleri birden fazla cihazda tutmanızı öneririz.
Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2020, 15:11
müşteri hizmetleri
YORUM EKLE
YORUMLAR