iPhone mesaj gönderilemiyor veya mesaj alınamıyor hatası

banner186

iPhone mesaj gönderilemiyor veya mesaj alınamıyor hatası, iPhone mesaj gönderemiyorum? iPhone mesajlar gelmiyor, iPad mesaj gönderemiyor veya alamıyorum?

iPhone mesaj gönderilemiyor veya mesaj alınamıyor hatası
Savaş Taşcıoğlu 24 Ağustos 2016 Çarşamba 00:25

banner192
iPhone mesaj gönderilemiyor veya mesaj alınamıyor hatası, iPhone mesaj gönderemiyorum? iPhone mesajlar gelmiyor, iPad mesaj gönderemiyor veya alamıyorum? iPhone mesaj gönrememe hatası? iPhone mesajlar gelmiyor hatası ve çözümü? 

iPhone veya iPad cihazlarınız üzerinden sıkça karşılaşılan problemlerden bir tanesi de mesaj gönderemiyor veya alamıyorum hatasıdır. iPhone'da veya iPad'de mesaj gönderilemiyor veya alamıyorsanız, haberimizi dikkatlice okumanızı öneriririz? iPhone/iPad mesaj gönderilemiyor veya alınamıyor hatası ve çözümü ile ilgili tüm detaylar haberimizde.
 

iPhone/iPad mesaj gönderilemiyor veya alınamıyor hatası

Mesaj gönderirken gitmiyor veya size gönderilen mesajlar gelmiyor ise aşağıdaki önerileri sırasıyla denemenizi öneriyoruz. iPhone veya iPad üzerinden mesaj gönderirken gelen hata genelde kırmızı bir ünlem (!) işaretidir. Yada mesaj gönderilirken üst tarafta gönderme simgesi beklemeye düşer. Mesaj gönderirken eğer bir hata alıyorsanız ilk yapmanız gerekenleri sıraladık. Mesaj gönderemiyor veya alamıyorsanız aşağıdaki adımları sırayıla takip ederek probleminizi giderebilirsiniz. 

1. Öncelikle operatör üzerinden kısa mesaj hakkınızı bitmiş olabilir yada iMessage kullanıyorsanız internet paketinizi kontrol etmenizi öneririz. 
2. iPhone veya iPad'de aynı hatayı alıyorsanız iOS'un son güncellemesini almış mısınız? Güncellemeleri kontrol etmelisiniz. 
3. Ağ ayarlarınızı kontrol etmelisiniz. Wi-Fi yada Mobil veri üzerinden bağlanıyorsanız. Hücresel veri ağı ayarlarınıza bakmalısınız.
4. Grup mesaj gönderiyorsanız eğer toplu mesaj MMS ayarlarınızın aktif ve doğru olduğundan yada açık olduğundan emin olunuz.
5. Doğru bir iletişim numarasına mesaj gönderdiğinizden emin olunuz. 
 

Etkinleştirme bekleniyor uyarısı

iPhone veya iPad üzerinden etkinleştirme ile ilgili bir uyarı alıyorsanız eğer, cihazınızın tarih ve saatinin doğru olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Eğer hala aynı şekilde bir hata alıyorsanız. Etkinleştirme bekleniyor uyarsı devam ediyorsa iMessage uygulamasını önce devre dışı bırakın daha sonra da tekrardan etkinleştirerek deneyin. Bu şekilde probleminiz giderilecektir. 


* Ayarlar>Mesajlar
* iMessage'ı kapatın
* iMessage'ı açın

iPhone iMessage açKırmızı bir ünlem işareti hatası alıyorsanız eğer;
 

Mesaj göndermeye çalışırken gönderilemedi hatası geliyor ise yani (!) kırmızı bir ünlem işareti alıyorsanız ilk yapmanız gereken işlem tekrar denemektir. Yada kısa mesaj olarak gönder diyebilirsiniz. Bu şekilde de ücretlendirme yansıyabilir. Eğer tekrar denediğinizde hata devam ediyorsa. Operatör kaynaklı bir sorun olabilir. Kısa mesaj bitmiş olabilir. Yada iMessage kullanıyorsanız, internet veya mobil veriniz ile ilgili bir sorun oluşmuş olabilir. Wi-Fi yada Hücresel veriyi kontrol etmelisiniz. 
banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×