iOS’un Sıkıcı Görüntüsünden Kaçmak İster misiniz?

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

iOS 7’ye JailBreak yapılması ile birlikte iPhone ve iPad kullanıcıları artık daha özgür bir yapıya kavuşmuş oldular. JailBreak yapılmamış tüm iPhone ve iPad’ler sadece duvar kağıtlarının farklılıkları ile kullanıcılarında bir fark yaratıyorlardı. JailkBreak sonrası sizlere telefonunuzu özelleştirebilmeniz için farklı farklı çözümler sunuyorum. Geçtiğimiz gün sizlere buradan pw5a29 nickli kullanıcının geliştirdiği ve iOS 7’nin temasını iOS 6’ya çevirmemize yarayan Winterboard programından bahsetmiştim.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bir başka tweak ise Tyler J. Nettleton’un JailBreak yapılmış iOS cihazlar için sunduğu bir program ile kilit ekranındayken kilidi açmadan sağa yada sola kısayollar koyabildiği ve hızlı bir erişim sağlayabildiği bir program olmuştu. Operatör logosunun değiştirilmesi için gerekli olan Zepellin uygulamasıydı. Bu uygulamanın nasıl kurulduğu ve tam olarak ne işe yaradığını ise buradaki yazımızdan inceleyebilirsiniz. Dün ise size yine farklı bir tweakten bahsetmiştim. CCControl uygulaması ile iOS 7 ile birlikte ve aşağıdan çıkan “kontrol merkezini” özelleştirebiliyorduk.

Bugün sizlere tanıtacağım program ise şimdiye kadar iOS cihazlarda yapılmamış bir şeyi yapıyor. Öncelikle benim çok beğendiğim bu uygulamanın adı Barrel, Aaron Ash adlı kullanıcının geliştirdiği bu eşsiz uygulamanın Android platformunda bile olmadığını hatırlatmak isterim. JailBreak sonrası Cydia marketten 2,99 doalra satılan bu uygulama parasının hakkını gerçekten veriyor. Bu arada JailBreak için korsan yazılım yükleme platformu denmesinin de ne kadar yanlış olduğunu buradan anlayabiliyoruz.

Gördüğünüz gibi Cydia markette de birçok uygulama ücretle satılabiliyor. İOS 7 kullanıcılarının gerçekten çok isteyeceği Barrel tweaki, iOS ana ekranında yer alan ikonların sayfa hareketlerine farklı animasyonlar ile katkıda bulunuyor. Program öylesine müthiş bir iş yapıyor ki beğenmemek ve hayran olmamak mümkün değil. Böyle bir uygulamanın Android platformunda olanına henüz rastlamadım. Programı ne kadar anlatırsam anlatayım videosunu izlemeden tam olarak nasıl çalıştığını anlatmak mümkün değil. O yüzden gelin hep birlikte iOS 7’nin en özel arayüzünü birlikte izleyelim.

Not: Bu tweak A7 işlemciler ile’de uyumlu iPhone 5S, iPad Air ve iPad Mini Retina Display cihazlarınızda JailBreak sonrasında bu programı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu arada şunuda hatırlatmakta her zaman fayda var. JailBreak işlemi oldukça kolay bir işe ama telefonunuzun garanti kapsamı dışında kaldığını lütfen unutmayalım.

fGqET4KwAfo” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Kaynak: idownloadblog

ETİKETLİ: ,
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak