IP adresin geçici olarak engellendi

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

Facebook Instagram hesabıma girerken IP adresin geçici olarak engellendi uyarısı aldım. Sanırız pek böyle bir şeyle karşı karşıya kalmadınız.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bir dönem ara ara çıkan bir uyarıydı ve şimdilerde ise pek görülmemekte. Ya sıkıntı vardı çözüldü ya da sorun başlığı kelime olarak değişti.

IP adresin geçici olarak engellendi hatası sorunu nasıl çözülür? IP hatasından sonra hesabıma nasıl girerim diye yanıt arayanlar için bir şeyler karalamaya çalıştık. 

  • Bulunduğunuz internet ağından saldırgan davranışlar görülmüş olabilir
  • Kullanılan internet ağından VPN kullanımı olabilir
  • Üst üsteyanlış parola denemeleri
  • Parola sıfırlamada çok sayıda yanlış işlem
  • Aşırı beğeni ya da takip
  • Hesaba girdiğiniz telefonda ya da bilgisayara virüs bulaşmış olabilir

IP geçici olarak engellendi sorunu

Görünüşe göre mevcut IP adresindeki kullanıcılar bu özelliği çok sık veya kötüye kullanıyor. Bu nedenle bu IP’nin bu özelliği kullanması iki günlüğüne engellendi. Nedeni çok sayıda giriş denemesi ya da geri ileri butonlarının sık kullanılması kaynaklı olabilir. Bunun dışında şüpheli hareketler neden olabilir. Bu uyarıyı kaldırmak için Google Chrome tarayıcıdan “Yeni gizli pencere” ile Facebook’ a giriş yapabilirsiniz.

Yazı sonundaki örnek ilişkili bir haber önerimize girmenizi öneriyoruz. Burada iletişim seçeneklerini göreceksiniz ve bu durum içinde tercih edilebilir. Çoğunlukla şüpheli devaranışlar algılanan internet ağı ve cihazları banlanabiiyor. Bu nedenden dolayı baş ağlar ve cihazlarla işlem yapılması önerilir. Sizden hesabınızın doğrulanmasında kullanılmak için kimliğinizin görüntüsü talep edilebilir.

İlgili sosyal ağın yardım merkezinden engellemeler hakkında bilgiye erişebilirsiniz. Bu bölümde yer alanları incelerken izinler hakkında bölümü bakmanızı tavsiye ederiz. 

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Hesap şikayet edilme sayısı, içeriğin ya da hesabın kaldırılmasını etki eder mi bunun cevabı kaç kişi şikayet ederse hesap kapatır yazımızda. Facebook bazı durumlarda neden sınırlama yapıyor buna kimse net bir cevap veremez. 

Facebook Instagram IP adresin geçici olarak engellendi
IP adresin geçici olarak engellendi

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak