IP TV satın alma siteleri ne kadar güvenli

media 1852

IP TV yayını satın almadan önce işlem yapacağınız ve ödeme yapacağınız siteye dikkat. Test yayını gönderen ve alımdan sonra dönüş yapmayanlar olabiliyor.

teknik destek

İnternet üzerinden ip tv satışı yapan sitelerin çoğunda ya hizmet sorunu var ya satıştan sonra hizmet vermeme gibi dolandırıcılık yapan yerler var. Son 2 yıldır ara ara ip tv ile alakalı içerikler paylaşıyoruz ve bu yazımızda da örnek bir siteyi sizlerle paylaşmak istedik. Bir siteyle görüşme yapılan ve sonunda sipariş verilir ve dönüş yapılmaz. Örnek bir siteden 3 aylık veya 6 aylık bir paket satın aldınız ama size bilgilerinizi göndermedi. Ya da giriş bilgileri geldi ama sık sık maç yayınında donmalar oluyor.

Çoğu kullanıcı acaba hangi site daha güvenli şeklinde zaman zaman araştırma yapar ve yerle alakalı şikayetler var mı diye Google’ dan aramalar yapılır. Çoğunun az veya çok ne olduğu belli olurken bazıları hakkında pek bir şey bulunmayabilir. Tabi bulunmadığından güvenli olduğu anlamını taşımaz. 

Yayından şikayetçi olanlar veya olmadan önce;

  • Size yoğun kullanım olan bir canlı maç sırasında test yayınını sunmazlar. Sunanlarda çok az hizmet veren yerlerdir. Test işlemini önemli maçlarda kullanmak isteyin.
  • Donmalar olanlar için daha yüksek sunucu vereyim veya donma olmayan sunucu diyenlere dikkat edin. Bazıları aynı yeri kullandırıyor ama fazla ücret alıyor.
  • İnternetiniz ile alakalı diyenler için farklı bir ağ varsa onla test edin. İnternet hızınızı ölçün, Kablolu şekilde bağlantıyla test yapın ve duruma göre görüşün.
  • Windows 10 bilgisayarda, telefonda, tv’ de ve Android TV Box cihazda ayrı ayrı deneyin.

Satın alınan ip tv paketinden sonra dönüş yapılmadığı zaman ne gibi bir işlem yapılabilir?

  1. Öncelikle sorunlu yerler bir kaç kez görüşmeniz gerekiyor. Varsa bir kaç iletişim kanalıyla talep gönderiniz.
  2. Uzun saatler sonucu hala dönüş yapılmadı ise işlem yapılan siteyle iletişime geçin. Tabi onay verdiyseniz daha kısa sürede görüşme yapılabilir.
  3. Şikayet var gibi popüler bir kaç site üzerinden şikayet oluşturunuz.
  4. Satın alım sitesi yardımcı olmadı ödeme provizyonda ise ödeme yansıdıktan bankanız kanalıyla itiraz dilekçesi oluşturunuz.
  5. Duruma göre farklı platformlarda site hakkında görüşlerinizi belirtebilirsiniz.
  6. Sosyal ağları da unutmamanızı öneririz.

Hizmetin verildiği yerlerin geneli yurtdışı (Almanya, Avusturya, Ukranya, Bulgaristan…) ve Türkçe dil desteği olanlarda geneli Türk oluyor. Yani yurt dışında yaşayan Türkler diyebiliriz. Çok sayıda yabancı da oluyor ve site dil desteğinden anlayabiliyorsunuz.

IP TV satın alma siteleri ne kadar güvenli


Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2020, 00:49

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın