iPad Air 2 ve iPad Mini 3 Şekilleniyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

KGI Securities analistlerinden Ming Chi Kuo Apple’ın 2014 yol haritası hakkındaki analizlerini duyurdu. Ming Chi Kuo yaptığı doğru Apple analizleri ile tanınan ve şirkete oldukça yakın olduğu söylenen bir analist ve söyledikleri de teknoloji dünyasında oldukça önemli olan biridir. Kuo’ya göre Apple yeni nesil iPad Air ve iPad Mini 3 ile birlikte birde iPad Air Pro adında 12,9 inç tableti tanıtacak. Asılında bu noktaya kadarki olan bilgilerin hepsine sahiptik fakat Kuo’ya göre yeni nesil iPad’ler hatırı sayılır biçimde daha ucuz olacak.

Andronova

iPad Air 2’nin bu yılın 3. çeyreğinde satışa sunulacağını bildiren Kuo yeni tabletin teknik özelliklerini ise şöyle sıralıyor. TMSC tarafından üretilecek olan A8 işlemcilerin kullanılacağı tablette 8 megapiksel arka kameraya ve iPhone 5S’te ki gibi TouchID sensörüne yer verilecek. Ekran tarafında 2048 x 1536 piksel çözünürlük devam ederken 264 olan piksel yoğunluğunun 300’lerin üstüne çıkacağının altını çiziyor.

14.02.20-SmartCover1

12,9 inç iPad içinde bazı öngörülerde bulunan Ming Chi Kuo, bu tabletin mutlaka bir klavye ile geleceğini belirtiyor. Yoksa 12,9 inç bir tabletin tek el le kullanılmasının çok zor olacağını ve bundan dolayı da farklı bir segmentte konumlandırılacağını belirtiyor.

iPad Mini 2‘nin özellikle ekran renk konusunda büyük sorunlar yaşadığını ve 7,9 inç ekranda 2048 x 1536 pikselin mükemmel görüntüler versede renk doğruluğu konusunda büyük sorunlar yaşadığını daha evvel sizlerle paylaşmıştık. Bu sebeple iPad Mini’nin ekran üreticisi konumundaki LG’nin çok daha iyi bir panel geliştirdiğini belirten Kuo iPad Mini 3’ün ekran konusunda çok agresif olacağını belirtiyor.

iPad Air

Peki siz yeni tabletlerden ne bekliyorsunuz? iPad Air Pro 12,9 inç tablete ihtiyaç duyar mısınız?

Kaynak: iphonehacks

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın