iPad Air Kanatlanıyor!

Apple‘ın iPhone 5S ve iPhone 5C telefonlarını dünyanın en büyük GSM operatörü China Mobile üzerinden 18 Aralık’ta Çin’de satışa başlayacağının haberini sizlere vermiştik. Apple bununla da yetinmeyerek tabletlerinin de satışını China Mobile üzerinden yapmayı düşünüyor. Apple bu atılım ile sektörün en çok telefon satan firması olmaya aday gibi görünüyor hemde sadece 2 modelle.

Andronova

Apple, bir CEO tarafından yönetiliyor gibi görünse de pek böyle değil. CEO’lar tabii ki şirketin nereye – nasıl gidileceğinin hesabını yaparlar ama Apple yönetim kurulu dünyanın en büyük iş adamlarından oluşan çok özel bir gurup. Bu grubun geçtiğimiz ay Tim Cook’un Çin’e gitmesini sağladığı ve China Mobile ile özel anlaşmalar imzalattırıldığından bahsediliyor. Şirket ortakları Apple’ın borsada daha fazla değerlenmesi için daha çok ürün satmak zorunda oluklarını biliyorlar. Dünyanın ilk trilyon dolarlık şirketi olmak için yapılanmasını hazırlayan Apple ortakları ve CEO’su bu bağlamda China Mobile ile “karşılıklı güvene dayalı mükemmel bir anlaşma” yaptıklarını dile getiriyorlar.

Eylül’den beri 20 milyon iPhone satarken, sadece bir GSM operatörünün 749 milyon kullanıcı olması ve bunların %10’nun yeni nesil iPhone’lara sıcak baktığını düşünürsek Çin pazarının ne denli önemli olduğunu eminim anlamışsınızdır. Deutsche Bank analisti Chris Whitmore yeni nesil iPad Air ve iPad Mini 2‘nin de Çin pazarına girmeye hazırlandığını belirtiyor. Whitmore  ayrıca yeni nesil ve daha büyük bir iPad’ten de bahsediyor. iPad Pro ile ilgili geniş bilgiyi daha evvel sizlere yazdığım buradaki yazıdan ulaşabilirsiniz. 4K ile geleceğinden bahsedilen yeni nesil tablete kimler ilgi gösterecek bilemiyorum ama iPad tablet dünyasının sınırlarını çizerken böyle büyük bir ekrana ihtiyaç duyulacak mı bunu bekleyip göreceğiz.

iPad Air Pro 1

Apple hissedarlarını memnun etmek adına başka operatörlerle başka başka ülkelere de giriş yapmayı düşünüyor.

Kaynak: iphonehacks

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın