iPad tablette WhatsApp web kullanımı

Apple markasının tableti olan iPad mobil cihazlarda whatsapp uygulamasını bilgisayarda kullanmak için whatsapp web adresine nasıl girilir ?

Andronova

Apple markası ülkemizde ve dünyada satış rakamları olarak üst sırada yer alan bir firmadır. Apple telefon sektöründe piyasaya çıkardığı amiral gemisi olan iPhone telefonlarında satış ve kar olarak zirvede olan bir markadır. Firma bu başarısını tablet satışlarında da yakalamıştır diyebiliriz. Apple firmasının tablet markası olan iPad aynı iPhone gibi sektörde emin adımlarla yürümeye devam ediyor. Apple iPad marka tablette Whatsapp web kullanımının nasıl yapılacağını bu haberimizde yayınlayacağız.

Whatsapp web nasıl kullanılır

iPad tablette whatsapp web kullanımı

iPad ve iPod cihazlarında whatsapp kullanmak artık çok kolaydır diyebiliriz. Yapılacak bir kaç adım ile bu cihazlarda whatsapp uygulamasını kullanarak arkadaşlarınız ile görüşebilirsiniz. whatsapp firması geçen sene içerisinde devreye aldığı telefon üzerinden değil bilgisayar veya tablet üzerinden whatsapp uygulamasının kullanılabileceği whatsapp web servis hizmetini devreye soktu. Bu şelikde bilgisayarlarınızda da whatsapp uygulamasını kolaylıkla kullanabilirisniz. Sadece tek bir giriş ayarı yaptıktan sonra whatsapp web uygulamasını bilgisayarda olduğu gibi iPad cihazlarda da kullanabilirsiniz. Yalnız iPAd için çok kolay bir farklılığı bulunmaktadır.

Yapılması gereken;

  1. iPad mobil cihazınızda ilk olarak safari uygulamasını çalıştırınız.
  2. Safarinin adres çubuğuna  web.whatsapp.com yazarak siteye giriş yapınız. bu işlemin ardından site sizi whatsapp.com adresine yönlendirecek. Bu işlemin ardından adres çubuğu kısmında bulunan yenileme tuşuna  Masaüstü Sürüme Git yazısı gelene kadar basınız.
  3. Bu işlemin ardından karşınıza QR kod gelecektir. 
  4. Bu kodu iPhone cihazları için Ayarlar > WhatsApp Web, android için ise Menu > WhatsApp Web bölümüne ulaşarak QR kodu tabletinize okutturunuz.
  5. Bu şekilde iPad tabletinizde whatsapp web sistemini kullanmış olacaksınız.


Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2017, 14:30

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın