iPhone 12 A14 Bionic işlemci

media 1508

Apple' ın iPhone 12 telefonunda kullanılacak A14 Bionic işlemci olduğu iddia edilen bir görsel paylaşıldı.

Andronova

Meraklı gözlerle beklenilen iPhone 12 için yeni bir paylaşım var. Atılann bir tweet’ e göre A14 işlemci bu şeklinde yer verildi. Paylaşımın doğruluğu konusunda henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Yer verilen resimde RAM bileşeni ve A14 işlemci olduğu yönünde iddialar var. İddianın sahibi daha önce doğru bazı paylaşımlarla bilinmekte. Görsel incelendiğinde üretimi Nisan ayını işaret ediyor. Tabi doğru ise bu şekilde bir bilgi çıkıyor.

Üretimi 5 nm ve pil tarafında iyi bir başarı göstermesi beklenmekte. Zira bu yönde olması gerekiyor malum kullanıcıların çoğu pil süresinden şikayetçi. Bu aralar birde aşırı ısınma gündemdeyken yazılım tarafında da iOS 14 merakla beklenmekte.

Yeni iPhone’ da çentik boyutu küçültülecek ve 4 farklı modelle çıkması bekleniyor. Ekran için 6.1 ve 5.4 ve RAM olarak 4 GB olabilir. iPhone 12 Pro içinde RAM 6 ve ekran 6.1 ile 6.7 inç.

Yeni nesil işlemciyle hız ve yapay zeka konusunda büyük beklentiler var. Tabi tasarımı ve fiyatı ayrı bir merak konusu.

iPhone 12 A14 Bionic işlemci


Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2020, 16:33

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın