iPhone 4S Havada Panik Yarattı

blank

Avustralya hava yollarına ait bir uçağın Sydey hava alanına inmesinden önce bir yolcunun koltuğundan dumanlar çıkması ile havada panik yaşandı. yolcunun da tam olarak ne olduğunu anlayamadığı ama daha sonra dumanların telefondan geldiğini söyleyen görgü tanıkları büyük bir tehlike attıklarını bildirdiler. Kabin görevlisi bir memurun telefonu yangın söndürücü ile söndürüldüğü gelen bilgiler arasında.

teknik destek

Telefonu gören görgü tanıkları cihazın iPhone 4 yada 4S olduğunu söylüyorlar. arka sağ alt kısmında bir çatlak ve yanık oluştuğunu da ekliyorlar. Bu durumda telefonun batarya bağlantı noktasında bir sorun olduğunu gösteriyor. Telefonun uçak içi şarjı yapıldığını varsaydığımızda böyle bir sorunla karşılaşılması normal olarak değerlendirilebilir. Şarj kablosunun orijinal olup olmadığı da yetkililer tarafından araştırılıyor.

Böyle bir sorun geçtiğimiz gün Tayvan’da da yaşandı. Gelen habere göre maalesef bir ölüm haberi var. Bu tatsız haberi şöyle özetlemek gerekirse telefonu şarjdayken telefon görüşmesi yapan bir kişi, telefondaki kısa devre sonucunda elektrik akımına kapılarak feci şekilde can veriyor. Yapılan ilk incelemelerde orijinal olmayan şarj aleti kullanıldığı anlaşılıyor ve bununda iPhone 4S’te elektrik kaçağına sebebiyet verdiği sonucuna varılıyor.

Apple bu durumun önüne geçmek için 1 dolara satılan kablolardan kesinlikle uzak durulmasını her fırsatta dile getiriyor. Yaptığı kampanya ile de orijinal olmayan kabloları  kullanıcılardan geri alarak orijinal şarj aletlerinde 10 dolar indirim yapıyor. Ülkemizde de Uzak Doğu menşeli çok fazla ürün bulunmakta, hatta bunlar orijinale çok benzer kutular ile satılıyorlar. Geçtiğimiz günlerde yaptığım “sahte” iPhone 5C yazımda bu durumu sizlere fotoğraflar ile sunmuştum. İnceleme fırsatını olmadıysa lütfen buraya tıklayarak fotoğraflara bir göz atın. Siz siz olun kendi sağlığınızı ve çocuklarınızın sağlığını düşünüyorsanız lütfen bu ürünlere itibar etmeyin ve yasal distribütörlerden aksesuar alın.

Kaynak: techdigest

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!