iPhone 5 Hayat Kurtarır!

iPhone 5 Hayat Kurtarır!
müşteri hizmetleri

Çanakkale Savaşı sırasında düşman ordularının hücumlarına karşı Conkbayırı ve Kocatepe'de yaptığı savunmalarla düş­manı durduran ve sonra onları mağlup etmeye başlayan Mustafa Kemal, İstanbul'un düşmanın eline geçmesini en­gellemiş oluyordu. Savaşın en kızgın olduğu günlerden birinde Mustafa Kemal yanında bulunan Yaveri ve yakın arkadaşı Nuri Conker'e emirlerini verirken, bu sırada patlayan bir mermi parçası onun kalbinin üzerine isabet eder. Nuri Conker: "Eyvah vuruldunuz Paşam!..." diye bağırınca, Mustafa Ke­mal hemen: "Öyle bir şey yok, aldığınız emri derhal yerine getiriniz!" der. Aslında Nuri Conker'in gördüğü doğrudur. Bir mermi parçası Atatürk'ün tam kalbinin üzerine çarpmış; fakat büyük bir mucize eseri cebindeki saa­te rastlamıştır. Birkaç santim sola ya da sağa isabet etse Mustafa Kemal'in kurtulabilmesi mümkün olamayacaktı. Fakat saat parçalanmış, Mustafa Ke­mal'in hayatı ise kurtulmuştu.* Atatürk'ün yaşadığı bu anıyı bilmeyen yoktur. Buna benzer bir hikaye de Amerika'dan geldi. Afganistan'da görev yapan Amerikan askerlerinden Başçavuş Shaun Frank'in az ilerisinden patlayan bir bombadan şarapnel parçaları vücuduna isabet etmiş. Tam göğsünde ise iPhone 5 telefonu yer alıyormuş ve şarapnel parçasının kalbine girmesini iPhone 5'in engellediği ortaya çıtı. Telefonların dayanıklılıkları ile ilgili bir çok test yapılsa da bir telefonun bu kadar sağlam olduğunu bilmek oldukça şaşırtıcı. Kullandığı telefon iyiki Samsung değildi diyecek okuyucularımız da olacaktır ama belki de birilerinin en başa dönerek "orada ne işiniz vardı" demesi gerekmiyor mu? iphone5s Bu olayın ortaya çıkmasının ardından Apple, Başçavuş Shaun Frank'e yeni bir iPhone 5S vermiş. Telefonların insan sağlığına zararlaından bahsedilirken böyle bir haberin gelmesi oldukça ironik oldu. Tabii ki bu cihazlar kurşun geçirmez olarak imal edilmiyor ama böyle bir güce mukavemet göstermesi bir hayli ilginç olduğu için bu haneri sizlerle paylaşmak istedim Kaynak: *sosyal-bilgiler.com ve iphonehacks

müşteri hizmetleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
esref
esref - 6 yıl Önce

Volkan bey konuyla ilgileniyorum diyor, o kendisi bile bilmiyor hangi konu ile ilgilendiğini. Şu yapılan yorumları % 85 i şikayetçi ama kimse birşey yapmıyor. Biz sade gazete misali hepimizi aydınlatması istiyorum, bize böyle platform lazım.

Mesut
Mesut - 6 yıl Önce

Volkan abinin yorumları bence gayet güzel ve yerinde
Adama taraflı diyosun ama bi yerde de sitede haber değeri olan haberleri paylaşıyo adam iphone her zaman rağbet görüyor onun haberini yapıyor

Çağrı daki sorun bende de var siteye girince mobilden reklam sormadan yönlendiriyor 2 kere olunca soğutuyor

mert
mert - 6 yıl Önce

Bence sitenin isminin degisme vakti geldi diye dusunuyorum andronova degilde iphonova olmali androide dair haberler kaldirilmali bizde androidciler olarak daha haber okumayiz zaten tadi da kalmadi artik.

fırat
fırat - 6 yıl Önce

burada ne kadar gereksiz boş insanlar var adam haber yapıyor siz ise muhalefet oluyorsunuz gidin Allah aşkına başka işiniz yokmu çekemiyorsanız bu sitenin başarısını girmezsiniz o kadar bi bitmediniz gitti be

Rs
Rs - 6 yıl Önce

Erkan bey Mayinla bu konunun alakasi ne aciklarmisin?

Ömer Örsel
Ömer Örsel - 6 yıl Önce

Admin sen cok geriden geliyon ya ne zamanin haberi

erkan
erkan - 6 yıl Önce

mayına basında görelim iphoneyi

Çağrı Gündüz
Çağrı Gündüz - 6 yıl Önce

Sayın Ali Kasımoğlu sizden bir ricam var. Ben cep telefonundan sitenizi takip ediyorum tam haberi okumaya başlıyorum beş saniye sonra bir bakıyorum App Storedeyim önümde tictoc mesajlaşma aracı var site masrafları için reklam olması lazım diyerek habere geri dönüyorum okumaya devam ediyorum ikinci kez de yönlendirince haberi okumaya dair istek arzu kalmıyor. Lütfen reklam miktarını bir nebze azaltın rica ediyorum. Saygılar..

Rs
Rs - 6 yıl Önce

Kaldiki iphone yerine baska bir nesnede ayni sekilde kursunun hizini keserdi canakkalede oldugu gibi ve bunuda kendin souledin bu kadar abartmanin mantigi ne anlamadim gitti.

Rs
Rs - 6 yıl Önce

Bencede yazma volkan bey gercekten abartilarin yuzunden siteden soguyor bircok insan.

N. Emre
N. Emre - 6 yıl Önce

İki yıl önce s2 kullanırken motosiklet kazası geçirdim telefon pantolonun cebindeydi 1 tonluk kuvvetle kırılan iki femur kemiğini de kırdım telefon tek parçaydı anccak V çeklini almıştı.

esref
esref - 6 yıl Önce

Slm tüm okuyuculara, Volkan kardeşim ben yine sana yazmak zorunda kaldım. Senin bu iphone Sevdan beni del..... . Bence sen iphone ve Samsung haberleri yapma bu benim görüşüm ve ricam, bir insan bukadarmı tarafcı olur. Geçen yine resim koymuştur samsung ve başka bir telefona karsı. Samsung telefonu ile uzaktan başka telefonla yakından çekim yapmışsın sonra geçmiş fotoğraf çekimlerinde dikkat ettim diyorsun, bu kadar farkı tanimloyamiyorsan diyecek laf bulamıyorum. Saygilarla.
Not. Bu yazılarına kızmayın gerçekler herzaman acıdır.

Furkan Doğaner
Furkan Doğaner - 6 yıl Önce

ulan ben android sayfasında değilmiyim bende mi bir yanlışlık var? allahın her günü iphone hakkında haber yapıyonuz la

Dokan
Dokan - 6 yıl Önce

Zamanında da bir HTC EVO 3D aynı haberle çıkmıştı. Onunki daha müthişti ama, benzincide çalışan adama ateş etmişti bir soyguncu, mermi telefonda kalmıştı :D
HTC de HTC One hediye etmişti adama. Samsung'a yine geçirmiş Volkan kardeşimiz ama EVO 3D de plastikti, plastikle alakası yok, tamamen şans işi.

Yunus Ðere
Yunus Ðere - 6 yıl Önce

Bu iphone bombalardan tecavüzlerden falanda koruyormu acaba afgan halkına daha çok gerekli