iPhone 5 Telefonunuzu Profesyonel Bir Kamera Yapmaya Ne Dersiniz

Akıllı telefonlar için en önemli alım kriteri bir çok kullanıcı için hala kamera özellikleri. Telefon firmaları da son zamanlarda kameralara farklı donanımlar (lens sayısının artması ve Optik Sabitleme) koyarak bu özelliği daha da ileri taşıyorlar.

Andronova

iPhone tarafında ise 5S beklenen kamera atılımını yapamadı. Note 3 ve LG G2 telefonları ise 13 mega piksel sönsörleri ile öne çıkıyorlar. LG G2 ve Nokia 1020 Optik Sabitleme teknolojisiyle ile bu yarışta bir adım önde yer alıyor. iPhone için aksesuar üreten kişiler hem kick starter projeleriyle hemde çin menşeili satıcılar vasıtasıyla iPhone’un mükemmel kamerasına (Apple‘ın deyimi) ek özellikler kazandırmaya devam ediyorlar.

Bir çok kamera aparatını şimdiye kadar gördük ama bu yeni teknolojinin farkı çok rahat bir şekilde cebinizde ya da çantanızda taşıyabileceğiniz bir ürün olması. Diğer ürünler oldukça büyük ve uzun olduklarından dolayı mobil bir tasarımdan söz etmek pekte doğru olmayacaktı. O yüzden son zamanlarda en çok beğendiğim kamera aksesuarı Olloclip 4 in 1′ i sizlere tanıtıyorum.

Olloclip aslında iPhone 4 ve 4S içinde bu kamera aksesuarını yapmıştı Şimdi ise yeni bir güncelleme ile yola devam ediyor ve iPhone 5 ve 5S için kamera kitini geliştiriyor. 4 modun yer aldığı bu küçük aparatta Balık Gözü lensi ile 180 derecelik bir görüş açısına telefonumuz sahip olarak çekim yapabiliyor. Geniş Açılı Objektif lensi ile iPhone 5S normal gördüğü kamera açısının tam 2 katı geniş bir açıya kavuşuyor. 10x Makro Objektif ile 18 mm odak noktasına, 15 x Makro Objektifin ile de 12 mm odak noktasına sahip oluyor.

Ürün ülkemizde çeşitli kanallardan satılıyor. Burada fiyat vermem pek doğru olmasa da yurt dışındaki satış fiyatı 70$. Buna göre ülkemizdeki fiyatları kıyaslayabilirsiniz. Ürün ile ilgili geniş bilgiye ve ürün ile çekilen fotoğraflara olloclip.com/4-in-1-iphone-lense ulaşabilirsiniz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.