iPhone 5S Stokları Normale Dönüyor

blank

Apple‘ın 10 Eylülde tanıtımını yaptığı ve 20 Eylülde de satışa sunduğu yeni nesil iPhone modelleri iPhone 5S ve iPhone 5C hakkında o kadar çok şey yazıldı söylendi ki sanırm artık bu telefonlar ile ilgili yazılabilecek bir cümle kalmadı. Mobil sektörde bir ilki gerçekleştiren Apple, 64 bit işlemcisi ile 8 çekirdekli telefonlara kafa tutmayı başarmıştı.

teknik destek

iPhone 5C “ucuz olarak lanse edilecek dense de (Cheap) bu “C” harfinin Renk anlamına gelen color olduğu anlaşılmıştı. Apple kullanıcılarının her zman kaliteli ürünlere alışık olmasından dolayı iPhone 5C, Apple dünyasında resmen üvey evlat muamelesi gördü. Bunun tam tersi durumda iPhone 5S’te yaşandı. Telefon ilk çıktığı günden beri resmen yok satıyor. Özellikle Gold rengini bulmak deveye hendek atlatmaktan zor -du. “di”li geçmiş zaman eki kullanıyorum çünkü artık hem ülkemizde hemde tüm dünyada iPhone 5S stok sorunları ortadan kalkmış olarak görünüyor.

Amerika’da bulunan tüm Apple Storelarda her renkte ve her kapasitede iPhone 5S bulmak artık mümkün. iPhone 5C ise her zaman mümkündü, burada değişen bir şey yok 🙂 Apple Store Online Türkiye’de ise Gold 16 GB 3 – 5 iş günü içinde temin edilirken diğer tüm renkler ve tüm kapasite çeşitleri stoktan hemen teslim ediliyor. Bu stok durumu ne kadar süre böyle gider bilemiyorum ama özellikle yılbaşı öncesi Apple Türkiye gerçekten mükemmel çalışmış diyebiliriz.

iPhone 5S Beyaz

iPhone 5S Gold

iPhone 5S Uzay Grisi

Kaynak: iphonehacks

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!