iPhone 5s Stoklarının Çıkış Gününde “Çok Kısıtlı” Olacağı Söyleniyor

Apple satış mağazalarındaki ve çeşitli telefon operatörü mağazalarındaki çalışanları kaynak olarak gösteren çeşitli haber merkezlerinin belirttiğine göre, iPhone 5s stokları çıkış gününde çok sınırlı sayıda olacak.

AllThingsD’ye bir kaynağın söylediğine göre ismi verilmeyen bir operatör “tuhaf denecek miktarda az stoğa” sahip olacak. Başka bir kaynağın söylediğine göreyse Apple’dan gelen telefon miktarı “hayal kırıklığı yaratacak derecede az”.  Stokların “çok kısıtlı” olacağını söyleyen BGR’ın kaynağı, diğer kaynakları doğrular nitelikte.

Bunların yanısıra 9to5Mac’den Mark Gurman’ın iddiasına göre, Apple Mağazaları’na gönderilecek olan 4 cihazdan 3’ü yeni uzay grisi rengi olacak; yani altın ve gümüş renklerini bulmak oldukça zor olacak. Ayrıca Gurman’ın dediğine göre 16GB’lık ve 32GB’lık modeller 64GB’lık modelden çok daha fazla stoğa sahip olacak. (Bu yılın başlarında yapılan bir anket, 100 kişiden 90’ının iki düşük kapasiteden birini tercih ettiği sonucunu ortaya çıkartarak, 16 ve 32GB’lık modellerin 64GB’lığa göre çok daha popüler olduğunu göstermişti.)

Son olarak Gurman’ın söylediğine göre, Apple Store iOS uygulaması, bu düşük stoklar konusunda kullanıcılara yardımcı olunabilmesi amacıyla yerel mağazalardaki çeşitli iPhone modellerinin stoklarını göstermesi için güncellenek.

Kaynak: Mac Rumors

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir