iPhone 5S Ucuzluyor!

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Apple yeni nesil A7 64 bit işlemcisi ve yeni renk seçenekleri ile satışa sunduğu iPhone 5S çıktığı ilk günden beri yok satarak satış rekorları kırmaya devam ediyor. Telefonun yurt dışında bile tedarik süreleri 2 – 3 haftalara kadar çıkmışken Apple tarafından Foxconn’a yapılan üretimi arttırmasına yönelik uyarılar işe yaramış gibi görünüyor çünkü iPhone 5S tedarik süreleri 1 haftaya kadar düşmüş görülüyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Ülkemizde de (nihayet) faaliyet gösteren Apple Store’da iPhone 5S tedarik süreleri 3 – 5 hafta arasındayken dün itibariyle bu süreler 1 – 2 hafta aralığına düştü. Satışların düşmesiyle mi yoksa üretimin artmasından dolayı mı stoklarda bu rahatlık görülüyor bilemiyoruz. Bunu 2013 4.çeyrek satış rakamları açıklanınca öğrenebileceğiz. iPhone 5C ise  burada ki en önemli gelişme iPhone 5S’ler artık daha alınabilir fiyatlara geriledi. Şimdi size fiyat tablosunu gösteriyoruz. Hazırladığımız tabloda Apple’ın iş ortağı Turkcell’in fiyatlarınını daha iyi olduğunu görüyoruz. Tabii Turkcell’in 24 ay ödemeli bu kampanyasından yararlanmak için 1 yıldan fazladır Turkcell faturalı hat kullanmanız ve fatura ödemelerinizde düzensizlik olmaması gerekiyor. Bunu da hatırlatmakta fayda var.

Turkcell Mağaza Önceki Fiyat Turkcell Mağaza Şimdiki Fiyat Apple Store Türkiye
iPhone 5S 16 GB 2279 TL 2149 TL 2149 TL
iPhone 5S 32 GB 2599 TL 2399 TL 2449 TL
iPhone 5S 64 GB 2799 TL 2689 TL 2749 Tl

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak