iPhone 5S ve iPhone 5C Amerika’da En Çok Satan Telefon Oldu!

blank

Apple’ın eylül ayında satışa sunduğu yeni nesil telefonları diğer iPhone’lara göre tam 3 kat daha çabuk benimsenerek diğer iPhone’lara göre de 4 kat daha hızlı satıldı. Bu satışlar rakamsal olarak rekorları ifade etsede, Apple yeni nesil iPhone  satışlardan, özellikle iPhone 5C satışlarından hiç memnun değil.

teknik destek

Apple Amerika’da ki tüm operatörler arasında en çok satan cihazlar sıralamasında ilk üçte yer alıyor. Sıralamada Galaxy S4’te yer alıyor fakat iPhone 5S ve iPhone 5C’nin muadili telefon olarak bunun bu listeye konması da oldukça ironik olmuş. iPhone 5C Amerika’da belli bir satış kitlesi bulsa da özellikle Avrupa’da neredeyse hiç satılmadı diyebiliriz. Ben şu ana kadar bir çok iPhone 5S inceleme fırsatı yakaladım fakat canlı bir iPhone 5C göreniniz var mı bilemiyorum.

Apple İnsider’ın yaptığı habere göre de Amerika’da iPhone satışları dolu dizgin gidiyor. Amerika’da ki tüm operatörlerin iPhone satış rakamlarına ait tabloyu aşağıda görebilirsiniz.

1212-canaccord-1

Apple CEO’su Tim Cook ve Apple Yönetim Kurulu iPhone satışlarından memnun olmadıkları için geçtiğimiz ay Çin’e resmen çıkarma yapmışlar ve ülkenin en büyük GSM operatörü China Mobile ile büyük bir satış anlaşması yaparak yoluna devam etmek istiyor. Çin’de en pahalı ve en hızlı telefonlar maksimum 300 dolara satılırken 650 dolarlık iPhone 5S bakalım nasıl bir satış stratejisi izleyecek? 18 Aralıkta tarifeler belli olunca sizleri bu konuda da aydınlatacağımdan emin olabilirsiniz.

Kaynak: appleinsider

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!