iPhone 5S ve iPhone 5C Artık Daha Pahalı

Andronova

Geçtiğimiz günlerde size buradan yeni nesil iPhone’ların ne zaman ülkemizde satışa sunulacağının haberini vermiştim. Avrupa’daki dolar-euro paritesindeki oynamalardan dolayı Apple satışları aşamalı olarak gerçekleştiriyor.

Daha evvel açıklanan fiyatlardan biraz daha pahalı gelmesi kesinleşen telefonların Fransa’da satışına bu gün itibariyle başlandı. iPhone 5S sürprizleri ile birlikte geliyor. 16 GB modelinde 10 € artış, 32 GB modelinde 12 € artış, 64 GB modelinde de 18 € artış görülüyor. Döviz kurları ile ilgili bu “küçük düzenleme” ile Amerika’da $ üzerinden satılan telefonun Avrupa’da € üzerinden satılmasına oldukça tepkili olan kullanıcıların firmaya daha fazla tepki vermeleri ile sonuçlanacak diye düşünüyorum. Apple döviz kuru ile ilgili bu bahaneyi Japonya’da da yapmıştı. Orada da fiyatlar ortalama 15 € artış göstermişti.

11 Kasım’da ülkemizde satışa sunulacak yeni nesil iPhone’ların ülkemizde de bir miktar fiyat artırımı ile geleceğine kesin gözüyle bakabiliriz.

Kaynak:gsmarena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir