iPhone 5s ve iPhone 5c Düşüş Testi

Andronova

iPhone 5s ve iPhone 5c bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde satışa sunuldu. Bununla beraber aynen beklendiği üzere, çeşitli insanlar tarafından telefonların ne kadar sağlam olduğunu görmek amacıyla klasik düşüş, çizilme ve dayanaklık testleri gerçekleştirildi.

Bu testlerden ilki, iPhone 5s, iPhone 5c ve geçen senenin iPhone 5’ini anahtarla şiddetli bir şekilde çizme, içi bozuk dolu bir torbaya koyarak sallama ve yere atma şeklinde adımlar izleyen iFixYouri’den geliyor.

Bu testlerin sonucuna göre görülüyor ki, iPhone 5s de iPhone 5 kadar çizilmeye açık; fakat 5s’in siyah renk seçeneği bulunmadığı için, bu çiziklerin görülmesi daha zor. iPhone 5c de plastik arka kapağında bir kaç çizik alıyor; fakat çizilmeye karşı diğerlerinden daha dayanıklı. Ayrıca iPhone 5c, plastik kasası sayesinde düşme testinde de daha başarılı bir sonuç elde ediyor.

OBlOEBy-MYg” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Bu testin dışında AndroidAuthority de iPhone 5s ve iPhone 5c için göğüs yüksekliğinden gerçekleştirdikleri bir düşüş testi yapmış durumda. Şaşırtıcı olansa, diğer testin tam tersine bir sonuç elde etmeleri. AndroidAuthority’nin testinde, kenarının ve ön tarafının üstüne birden fazla kere düşen iPhone 5s’in ekranı çatlamazken, iPhone 5c’ninki çatlıyor. Bunun yanısıra yüksekten düşmenin sonucu olarak iki telefon da çiziliyor.

QGkDSzGtdew” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Kaynak: iPhone Hacks

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir