iPhone 5S ve 5C Rekora Doymuyor

Apple‘ ın 20 Eylül tarihinde Amerika’ da satışa sunduğu iPhone 5S ve iPhone 5C modelleri resmen yok satıyor. Apple’ ın büyük bir stok sorunu yaşadığı belirtilirken gelen talepleri karşılamak için Foxconn ise yeni üretim bantlarını hizmete sunuyor. Apple şu ana kadar 12 milyon iPhone 5S ve 5C satışını hem ön sipariş hemde fiziksel satış olarak tamamladı. Canaccord Genuity araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre yıl sonunda  52 milyon iPhone satışı bekleniyor.

Andronova

Apple her çıkarttığı cihaz ile fenomen bir şirket haline geldi. Dünya üzerinde bir teknolojik ürün çıkmasından 3 gün evvel  Apple mağazalarının kapılarının önünde yatılmaya başlanması seremonisini de Apple fanları başlatmış oldu. Tüm bu marka düşkünlüğü Apple hisselerinin bir kaç sene evvele göre inanılmaz bir yükselişe geçmesiyle son buldu. Sonuçta Apple bankada tuttuğu milyarlarca dolar parası ile AR-GE yatırımlarına daha fazla para harcamaya başladı. AR-GE yatırımları ile birlikte Apple kendisi için stratejik önemi olan firmalara da milyonlarca dolara satın alarak bünyesine kattı.

Touch ID gibi sektörde akıl almaz bir yenilik getiren Apple bu donanımı geçtiğimiz yıl satın aldığı güvenlik firması Authen Tec’ e yaptırdı. Bu firma Motorola Atrix modeli içinde böyle bir teknoloji geliştirmişti. Apple ise bu teknolojiye yatırım yapabileceğini anlayarak Authen Tec firmasını satın aldı ve böylece Touch ID gibi mükemmel bir donanımı da hayatımıza sokmuş oldu. Bu donanım yakın bir zamanda bir çok üründe kullanılmaya başlanacak.  Bu yatırımlarının karşılığını Apple, dünyanın en değerli şirketi unvanını alarak taçlandırmış oldu. Apple, yıllardır dünyanın en değerli şirketi olan Coca Cola’ yı geçerek bu unvana sahip oldu.

Tüm bunlar yaşanırken ve Appletüm dünyada ve Amerika’ da satış rakamları kırarken madalyonun ters yüzünde ise Samsung’ un Galaxy S4, Black Berry’ nin Z10 ve S10, HTC’ nin One modellerinde önemli satış gerilemesi gözleniyor.  Apple’ ın yeni nesil iPhone 5S ve 5C telefonları büyük satış rakamlarına ulaşarak 2014 Haziran ayında tanıtılması planlanan A8 çipsetli iPhone 6 içinde beklentileri de arttırıyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.