iPhone 5s ve iPhone SE Karşılaştırması Hangisini Alsam!

Andronova
By Andronova
2 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

iPhone 5s ve iPhone SE karşılaştırması hangi modeli alsam? En iyi Apple modelleri hangisi? iPhone SE mi iPhone 5s mi hangisi daha iyi? RAM, işlemci (CPU), kamera özellikleri, 4K video kaydı, ekran boyutu ve ekran çözünürlüğü.

Sponsorlu reklam

iPhone 5s ve iPhone SE özelliklerini kıyaslamadan önce isterseniz iPhone SE özelliklerine yer verdiğimiz, iPhone SE özellikleri Türkiye fiyatı haberimize göz atalım.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

iPhone 5s ve iPhone SE karşılaştırması

iPhone 5s ve iPhone SE karşılaştırması kıyaslaması

Sponsorlu reklam

iPhone SE ve iPhone 5s ekran boyutu ve çözünürlüğü karşılaştırması: iPhone SE ve iPhone 5s her iki modelde 4 inç 640 x 1136 çözünürlükte IPS LCD ekrana sahip.

iPhone SE ve iPhone 5s kamera karşılaştırması: iPhone 5s kamerası 8 megapiksel, iPhone SE modelinde ise 12 megapiksel çözünürlüğüne sahip. Her iki modelde f/2.2 diyafram aralığına sahip. iPhone SE modelinde 4K video kayıt sırasında 8 megapiksel çözünürlüğe sahip fotoğraflar çekilebiliyor. iPhone SE ve iPhone 5s modellerinde 1.2 megapiksel çözünürlüğünde FaceTime kamera kullanılabiliyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

iPhone SE ve iPhone 5s video kayıt özelliği karşılaştırması: iPhone 5s’ de 1080p / 30fps ve 720p / 120fps video kayıt yapılabiliyor. iPhone SE modelinde ise 2160p / 30fps, 1080p / 120fps ve 720p / 240fps kayıt seçeneklerine sahip.

iPhone SE ve iPhone 5s CPU işlemci karşılaştırması: iPhone 5s Apple A7 1.3GHz işlemciye sahip. iPhone SE ise 1.84 GHz Apple A9 yonga setine sahip. İşlemci performansı olarak iPhone SE iki kat daha iyi diyebiliriz. Grafik özelliklerine bakarsak, iPhone 5s, PowerVR G6430 GPU. iPhone SE ise PowerVR GT7600.

iPhone 5s ve iPhone SE RAM özellikleri karşılaştırması: iPhone 5s modelinde 1 GB RAM kullanılıyor. iPhone SE modelinde ise 2 GB RAM kullanılmakta.

iPhone 5s ve iPhone SE batarya karşılaştırması: Her iki model içinde batarya özelliği aynı diyebiliriz. iPhone SE kullandığı işlemci daha az enerji tüketse de yoğun kullanımlarda hemen hemen aynı seviyelerine ulaşabilir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

iPhone 5s ve iPhone SE özellikleri ile karşılaştırmasını yaptık. iPhone 5s mi iPhone SE mi hangisi model daha iyi? iPhone 5s mi yoksa iPhone SE mi! alınmalı hangisini alsam diyenler için belirtilen özellikler yeterli olacaktır sanırım!

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak