iPhone 5S’in Hataları Her Geçen Gün Artıyor

blank

Geçtiğimiz günlerde iPhone 5S’in yatay düzlemde su terazisi ile yapılan testlerde telefonun sensörlerinde hatalar olduğu ile ilgili bir haberi buradan vermiştim.

teknik destek

Bu kez bu testi kendim yaptım. Mystic adlı arkadaşımın iPhone 5S telefonuna su terazisi programını yükledik, Note 2 telefonuma da aynı programı yükledik ve aynı ortamda programları çalıştırdık. Aşağıda görülen ekran görüntülerini de telefonlardan aldık.

Aşağıdaki ekran görüntüsü iPhone 5S’ten alınan ekran görüntüsü. Aşağıda ise Power Bubble programı ile Note 2 telefonunun ekran görüntüsü yer almakta. Aynı düzlemde ne kadar büyük bir fark olduğunu da en iyi bu şekilde görmüş bulunuyoruz.

A7 işlemcisine ek olarak M7 işlemcisi ile de hareket kontrolleri sağlayan telefonun hareketleri tam anlayamayacağını da bu donanım sorunundan anlayabiliyoruz. iPhone 5S’in parmak izi teknolojisi ile ilgili sorunlar, benim size sunduğum sensör sorunlarından sonra yepyeni bir sorun daha gün yüzüne çıktı. Apple’ın “mükemmel görünümlü belgeler, haber bültenleri, raporlar ve daha fazlasını oluşturmanıza yardımcı olan bir kelime işlemci ve sayfa düzenleme aracı” olan ve şu anda ücretsiz olarak sunulan iWork uygulaması iPhone 5S’te açıldığında ve uygulamadan çıkılıp görev yöneticisine girildiğinde mavi ekran hataları oluşmaya başlıyor.

iPhone 5S su terazisi testi 1 Note 2 su terazisi testi

Benim gibi overclock tutkunlarının alışık olduğu ama telefon işletim sistemlerinde hiç görülmeyen bu hata ile Apple bir hayli köşeye sıkışmış durumda. Çok yakında bir güncelleme ile bu hatanın düzeltileceğinden emin olabilirsiniz. iPhone sahipleri tarafından bir türlü benimsenemeyen İOS 7 işletim sistemin daha çok sorun yaratacak gibi görünüyor. Yaşanan bu sorunun videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

DNw457joq5I” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Kaynak: mobilephonearena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!