iPhone 5S’in Sorunları Artarak Devam Ediyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple, iPhone 5S ‘i Eylül ayında tanıtması üzeriden 10 gün geçtikten sonra hemen satışa başlayarak sektörde pek yapılmayanı yaptı. Bildiğiniz gibi genelde firmalar tanıtım ile satış tarihi arasında 1 ay gibi bir süreyi tercih ediyorlar. Telefonun satışa başlaması üzerinden henüz 1 ay geçmişken telefonla ilgili çok fazla sorunda bir bir ortaya çıkıyor.

teknik destek

Bu sorunları andronova.net olarak sizlere buradan ve buradan bildirmiştik. Bu dönemde Apple özellikle hareket sensöründeki sorunu yaşayan kullanıcıların telefonlarının değiştirileceğinin garantisini de vermişti. Bir iPhone 5S kullanıcısı iseniz ve bu sorunla karşılaşıyorsanız mutlaka Apple’a bir mail atın. Ülkemizde henüz Apple Store açılmadığı için Apple’ın sizi yönlendireceği servise telefonunuzu ulaştırın. Bu süreç biraz sancılı işliyor bunu da tecrübe etmiş biri olarak söylüyorum.

Bazı iPhone 5S  sahiplerinin telefonlarının şarjlarını belli bir noktadan sonra çok çabuk bittiğini söylemeleri üzerine yapılan araştırma da gerçekten böyle bir sorunun varlığı kapalı kapılar ardında Apple tarafından kabul ediliyor. Bu sorun hem donanım hemde yazılımla ilgili olabilir diyen Apple, donanım tarafındaki sorun için telefonların hemen değişimlerinin yapılacağını söylüyor. Apple yazılım tarafındaki sorunun ise pil yüzdesi gösteren uygulamanın kalibrasyon sorunundan kaynaklanabileceğini bildirirken bu noktada yapılacak şeyin telefonlara sadece kalibrasyon güncellemesi yapılarak cihazların kullanıcılara geri verileceğinin de açıklamasında bulunuyor. 

Ülkemizde iPhone cihazlar tüm dünyadan daha pahalıya satıldığı düşünüldüğünde ve bu fiyatlar ülkemizde ki alım gücü ile kıyaslandığında cihazların böyle sorunlar ile kullanıcın karşısına çıkması “marka güvenilirliğini”‘ tamamen yok olmasına sebep oluyor. Evet plastik kötü olabilir ama 3000 TL para verdikten sonra telefonun kutusunu açmadan evvel; “Allah’ım telefonumda sorun olmasın” diye dua etmekte en basit tabirle biraz saçma değil mi? Tanıtımı yapılan telefonların hazırlık aşaması çok kısa olduğunda böyle sorunlar yaşanıyor desek yanlış olmaz sanırım. HTC One modelini tanıttıktan aylar sonra telefonu satışa sunmuştu, geçtiğimiz yıl tanıtılan Galaxy S4’ te tanıtıldıktan sonra bir dönem beklemek durumunda kalmıştı. Apple bu sorunları belki de biraz aceleci davranmasından ve 64 bit A7 işlemcisinin heyecanından yaşamıştır.

Kaynak: gsmarena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!