iPhone 5S’te Touch ID Hataları Nasıl Giderilir

blank

Apple‘ın geçtiğimiz yıl mobil güvenlik alanında çalışan AuthenTec firmasını 370 milyon dolara satın almıştı.  AuthenTec firmasının geliştirdiği TouchID sensörü iPhone 5S’te kullanan Apple, sektöre bambaşka bir boyut kazandırmıştı. Mobil sektöre şimdiye kadar hiç dikkate almadığımız veri güvenliği olgusunu da böylece hayatımıza sokmuş oldu.

teknik destek

TouchID çıktığı günden beri bir sürü insan bu donanımı “hack” etme peşine düştü. Bununla ilgili yapılan her aksiyona yeni güncellemeler ile cevap veren Apple, TouchID’nin mükemmel çalışmasını sağlamış görünüyor ama halen kullanıcılardan bu donanımın mükemmel çalışmadığı ile ilgili şikayetler geliyor.

iphonehacks grubu bu soruna değişik bir çözüm getiriyor. Yapılan habere göre TouchID’nin performansını arttırmak için yapılması gereken şey çok basit. iPhone 5S’te 5 parmak girişi yapılabiliyor. iphonehacks grubu 5 girişede aynı parmağı tanıtarak buradaki sistem çakışmasının ve performans kaybının önüne geçiyor. TouchID sensörü 5 parmağı ayrı ayrı analiz etmek yerine bildiği tek parmak üzerinden sonuca daha çabuk ulaşabiliyor.

Bu işlemin performansı ne kadar arttıracağını bilmiyorum ama 1 günlük iPhone 5S deneyimimde ben TouchID’nin kusursuz çalıştığını görmüştüm. Özellikle marketten bir uygulama&oyun satın almak istediğimde bu işlemi yine parmak izi ile onaylamak geröekten değişik bir kullanıcı deneyimi sunuyordu. Bu işlemi yapmak için aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ederim.

gQlCTe4IrGA” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Kaynak: iphonehacks

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!