iPhone 6 Beklentisi, Galaxy S5 Siparişlerini Aşağı Çekti

Andronova
2 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Samsung’un Dünya Mobil Kongresi’nde resmiyete kavuşturduğu yeni nesil akıllı telefonu Galaxy S5, 11 Nisan tarihi itibariyle 125 ülkede raflardaki yerini almıştı. ilk 25 gün sonunda 10 milyon satış rakamına erişen Galaxy S5’in 60 milyondan fazla satan Galaxy S4’ü geride bırakıp bırakmayacağını şu an kestirmek güç ancak, Tayvanlı tedarikçilerden edinilen bilgiye göre Samsung üçüncü çeyrek için Galaxy S5 siparişlerini aşağı çekmiş durumda.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Samsung, yılın ikinci çeyreği için tedarikçilere 21 milyon Galaxy S5 siparişi verdi. Üçüncü çeyrekte ise bu rakam 15 milyon seviyesine çekilmiş. Samsung ayrıca aynı dönem içerisinde Galaxy S4 siparişlerini de bir miktar düşürmüş. Yılın ikinci yarısında 6 milyon Galaxy S4 siparişi veren Güney Koreli üretici bu rakamı üçüncü çeyrekte 5 milyon seviyesine çekti.

Samsung’un her iki telefon için siparişleri aşağı çekmesinde iPhone 6’nın etkili olduğu iddia ediliyor. iPhone 6 cephesinde kullanıcılar tarafında heyecanlı bir bekleyiş sürüp gidiyor. Sadece iPhone hayranları değil, Android kullanıcılarının bir bölümü de iPhone 6’yı özellikle de telefonun ekran boyutunu merak ediyor. Şu ana kadar sızdırılan prototipler ve elde edilen kimi sızıntı belgeler telefonda 4.7-inç büyüklüğünde bir ekranın kullanılacağını gösteriyor. 1,704 x 960p çözünürlüğe sahip olacak ekranın ayrıca safir yapıda olacağı ve bu sayede daha dayanıklı bir özelliğe sahip olacağı bildiriliyor.

Eylül döneminde tanıtılması beklenen yeni iPhone modeli o dönem kullanıcıların en fazla ilgisini çekecek akıllı telefonlardan biri olacak. Daha önceki iPhne modellerin satış performanslarını göz önüne aldığımızda birkaç günlük performansta iPhone 6’nın da milyonlarca satması yüksek ihtimal. Samsung’un yılın ikinci yarısında iPhone 6 karşısındaki en büyük kozu ise yakın zamanda tanıtılacak Quad HD çözünürlüklü ve metal kasaya sahip Galaxy F olması  olması bekleniyor.

Samsung her ne kadar akıllı telefon kategorisinde lider marka olsa da, diğer üreticilerin yeni modelleri her geçen gün Samsung’u daha da zorlamaktadır.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

kaynak: gsmarena

ETİKETLİ: ,
Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir