İddia: iPhone 6’nın Ön Camı ve Pili Görüntülendi!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple iPhone 6’yı ne kadar saklamak isterse istesin bu beklentiler göz önüne alındığında iPhone 6 parça parça tedarikçiler tarafından sızdırılacak. Dün iPhone 6’nın arka kısmının kalıbı ve kalıbın çizildiği bilgisayar programları internete düşmüştü. Bu gün size yine Çin’den gelen fotoğrafları paylaşmak istiyoruz.

teknik destek

Çin’li üretici Foxconn’un başı tüm bu sızıntılarla büyük derde girecek gibi görünse de her gün farklı bir resim bizlere ulaşmakta. Öncelikle resimleri inceleyelim daha sonra yeni iPhone 6’nın teknik özelliklerini irdelemeye başlayalım. Fotoğrafları paylaşmadan evvel bir ayrıntıya dikkatinizi çekmek isterim. Yeni iPhone 6 ilk nesil iPhone ile büyük bir benzerlik gösterecek. Yuvarlatılmış arka çerçevesinin cam görünümlü plastikten alüminyuma dönüş yapılacağı da belirtiliyor.

iPhone 6 sızıntı

Sızdırılan resimlere göre yeni iPhone 6’nın 4,7 inç olduğu kesinleşiyor. Aynı ekran teknolojisinin kullanıldığı düşünülürse iPhone 6’nın iPhone 5S’e göre %18 daha büyük olduğunu da varsayarsak iPhone 6’nın ekran yoğunluğu 234 ppi’dan 277 ppi değerine yükselecek. iPhone 6 ekran kontrastlığı konusunda belki AMOLED ekranlar ile yarışamaz ama retina ekranın çözünürlüğü ve ppi değeri düşünüldüğünde parlaklık konusunda (2K ekranlar çıkana kadar) tek rakibinin kendisi olacağını söyleyebiliriz.

iPhone 6’nın her gün bir donanımın görülmesi haberleri ile karşı karşıya kalmaktayız. Ön camından sonra iPhone 6’ya ait olduğu iddia edilen bataryalarda görüntülendi. iPhone 5S’e göre daha büyük ve şarj bağlantı noktalarının farklı olmasıyla öne çıkan bu resimlerin gerçek mi yoksa yalan mı olduğunu tabiki bilmiyoruz ama görünümleri iPhone pillerine oldukça fazla benziyor. Henüz iPhone 6’nın tedarik süreci sürdüğü için ve monte işlemi başlamadığı için tüm parçaları tek tek göreceğiz diye de düşünmüyor değiliz. İşte iPhone 6’ya ait olduğu iddia edilen pillerin görüntüsü.

iphone-6-batteries

Kaynak: phonearena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir