iPhone 6'nın ekranı neden büyüyor anlaşıldı!

Andronova
2 Minimum Okuma

Apple' ın yeni modellerinde büyük ekranlı olacağı iddiaları doğrulunu kanıtlar gibi bir durumda. iPhone 6 büyük ekranlı olabilir. CEO' dan geçiştirerek cevap.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Apple yeni nesil iPhone 6’nın daha büyük ekranlı olacağını resmi olarak açıklamadı ama Apple CEO’su Tim Cook geçtiğimiz Şubat ayında katıldğı bir televizyon programında “iPhone 6 büyük ekranlı mı olacak?” sorusuna gülerek konuyu geçiştirmiş ve daha sonra “büyük şeyler üzerinde çalışıyoruz” ifadesini kullanmıştı.

Mobil sektörde bu söylemden yola çıkarak iPhone 6’nın daha büyük ekranlı olacağına kanat getirmişti. Canalys analiz firmasını yaptığı bir analiz Apple’ın neden iPhone’nun ekranını büyütmek istediğini ortaya koyuyor.

Yapılan analize göre akıllı telefonlar ekran boyutlarına göre sınıflandırılmış %66’lık kesim 5 inç altında telefonları tercih ediyor. %22’lik kesim 5.0 ve 5.4 inç arası %10’lık bir kesimde 5.5 ve 5.9 arası %2 lik kesimde 6.0 inç büyüklüğündeki ekranlı telefonlar tercih ediyor.

iPhone 6'nın ekranı neden büyüyor anlaşıldı!

Buradan çıkan sonuç ise şu oluyor. Tüm dünyadaki akıllı telefon kullanıcıları içinde 5 inçten küçük telefon kullananlar %66’lık bir paya sahip ama bu %66’nın %39’u iPhone kullanıcıları oluşturuyorlar. Kısacası Apple’ın hiç girmediği bir 34’lük kesim var. iPhone 5S ve iPhone 5C (iPhone 6 ile birlikte büyük indirimle bekleniyor) ile Apple %66’ya hitap etmeye devam ederken kalan %34 için yeni telefonlarının ekranlarını büyüterek buradan bir kar elde etmek istiyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Apple’ın 4,7 ve 5,5 inç iki farklı iPhone ile de bu pazarı domine edecekmiş gibi görünüyor Bakalım yeni iPhone 6 bizlere neler getirecek?

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir