iPhone 6'nın ekranı neden büyüyor anlaşıldı!

Apple' ın yeni modellerinde büyük ekranlı olacağı iddiaları doğrulunu kanıtlar gibi bir durumda. iPhone 6 büyük ekranlı olabilir. CEO' dan geçiştirerek cevap.

Andronova

Apple yeni nesil iPhone 6’nın daha büyük ekranlı olacağını resmi olarak açıklamadı ama Apple CEO’su Tim Cook geçtiğimiz Şubat ayında katıldğı bir televizyon programında “iPhone 6 büyük ekranlı mı olacak?” sorusuna gülerek konuyu geçiştirmiş ve daha sonra “büyük şeyler üzerinde çalışıyoruz” ifadesini kullanmıştı.

Mobil sektörde bu söylemden yola çıkarak iPhone 6’nın daha büyük ekranlı olacağına kanat getirmişti. Canalys analiz firmasını yaptığı bir analiz Apple’ın neden iPhone’nun ekranını büyütmek istediğini ortaya koyuyor.

Yapılan analize göre akıllı telefonlar ekran boyutlarına göre sınıflandırılmış %66’lık kesim 5 inç altında telefonları tercih ediyor. %22’lik kesim 5.0 ve 5.4 inç arası %10’lık bir kesimde 5.5 ve 5.9 arası %2 lik kesimde 6.0 inç büyüklüğündeki ekranlı telefonlar tercih ediyor.

iPhone 6'nın ekranı neden büyüyor anlaşıldı!

Buradan çıkan sonuç ise şu oluyor. Tüm dünyadaki akıllı telefon kullanıcıları içinde 5 inçten küçük telefon kullananlar %66’lık bir paya sahip ama bu %66’nın %39’u iPhone kullanıcıları oluşturuyorlar. Kısacası Apple’ın hiç girmediği bir 34’lük kesim var. iPhone 5S ve iPhone 5C (iPhone 6 ile birlikte büyük indirimle bekleniyor) ile Apple %66’ya hitap etmeye devam ederken kalan %34 için yeni telefonlarının ekranlarını büyüterek buradan bir kar elde etmek istiyor.

Apple’ın 4,7 ve 5,5 inç iki farklı iPhone ile de bu pazarı domine edecekmiş gibi görünüyor Bakalım yeni iPhone 6 bizlere neler getirecek?

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.