iPhone 6 Safir Cam ile Gorilla Glass’ın İpini Çekiyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple CEO’larına zaman içinde “neden Gorilla Glass ekranlar kullanmıyorsunuz” soruları sorulmuştu. Steve Jobs ve Tim Cook ise bu konuda aynı açıklamayı yapmış ve tek kelimeyle “yetersiz” olarak bu teknolojiyi betimlemişlerdi. Aslında gerçek dünyada durum tam olarak böyleydi.  Gorilla Glass ile kaplanan telefonlar ile Gorilla Glşass olmadan üretilen iPhone’lar ile aynı yükseklikten yere düştüklerinde aynı tepkiyi veriyorlardı. Çizilme konusunda da Gorilla Glass yeterli etkiyi sunamıyor ve sürekli olarak kılcal çizikler telefonlarda oluşuyordu.

teknik destek

Apple’da bunun için kendi donanımını üretmek adına geçtiğimiz yıl GT Advanced firması ile Arizona’da bir msafir cam üretim tesisi kurmuştu. Bu üretim tesisi geçtiğimizi Nisan ayında üretime başlamış ilk ürünlerini de (muhtemelen iPhone 6 ön panelleri) Haziran ayının başında vermişti.

apple-sapphire-factory-arizona1

Aşağıdaki videoda ise Safir Camdan yapılan ve iPhone 6’nın ön paneli olduğu iddia edilen bir ürünün sağlamlık testi yapılıyor. Videoyu doğru kabul edersek açıkçası gördüğümüz kadarıyla Apple tek kelimeyle mükemmel bir ürüne imza atmış. Corning firmasının şu anda elinde olan ürünle bunun karşısına çıkması imkansız görünüyor. Bakalım firma bu videoya nasıl cevap verecek?

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!