iPhone 6 Sızıntıları: 4.7 ve 5.5-inç Modeller Yan Yana

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

iPhone 5 ile ekran tarafında kayda değer bir büyüme sağlayan Apple, iPhone 6’da ise ekranı daha büyük bir seviyeye taşımanın yanı sıra tasarım tarafında da ciddi bir değişim ön görüyor. Tabi bu ifadeler şu an iddiadan ibaret. Apple’ın son iki yılda gizlilik konusunda pek de başarılı bir sicile  sahip olmadığı düşünüldüğünde şu ana dek sızdırılan iPhone 6 görsellerinin büyük ölçüde gerçek olduğuna inanılıyor.

Geçtiğimiz yıl iPhone 5C ve iPhone 5S modellerini resmi duyuru öncesi ortaya çıkaran Avustralyalı Twitter kullanıcısı Sonny Dickson bu defa iPhone 6’ya ilişkin bazı görseller yayınladı. Üstelik sadece 4.7-inç ekran boyutlu model değil; tanıtımı önümüzdeki yıla kaldığı iddia edilen 5.5-inç ekran büyüklüğüne sahip iPhone 6 da bu defa kameralara yakalandı.

Apple’ın ekran abatlarını ciddi anlamda büyütürken, tasarım taafında da radikal bir değişim söz konusu. iPad mini’de olduğu gibi kıvrımlı hatlara sahip olan yeni iPhone modellerinde ebatların büyümesine bağlı olarak kilit tuşu telefonun üst bölümünden sağ tarafa kaydırılıyor. Telefon sağ elle kullanıldığında işaret parmağıyla ulaşılabilecek bir konumda. İddiaya göre Apple 4.7-inçlik modeli iPhone 6, 5.5-inçlik seçeneği ise iPhone 6S olarak isimlendirecek.

Apple yeni iPhone’u görünüşe bakılırsa alüminyumdan oluşan bir malzemeyle kaplayacak. Telefonların arka bölümünde One M7’de olduğu gibi plastik şeritler dikkat çekerken, bu bölümün antenler için bu şekilde tasarlandığında HTC One’dan zaten biliyoruz. Yine arka bölümde dikkat çeken bir diğer ayrıntı ise kamera LED flaşında gidilen değişiklik oldu. Şu an gri ve beyaz altın renk seçenekleri sızdırılan iPhone 6 büyük ekran ve değişen tasarımla kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacağı büyük merak uyandırıyor.

1

23

kaynak: phonearena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir