iPhone 6’da Ekran Büyümesi Program Uyumsuzluğuna Sebep Oalcak mı?

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Gelen haberlere ve fotoğraflara göre Apple iPhone 6’nın tasarımını bitirerek parça tedariğine başlamış. Montaj işlemine ise Haziran ayı içinde başlamasının planlandığı belirtilirken firmanın artık iOS yazılımına önem verdiği söylenmekte. İlk nesil iPhone ve daha sonrasında 3G, 3GS, 4 ve 4S 3,5 inç boyutunda piyasaya sürülmüştü. Daha sonra piyasaya sürülen iPhone 5 ise bir miktar uzayarak daha fazla ekran alanı sağlayarak 4 inç boyutuna yükselmişti. Arkasından gelen iPhone 5S ve 5C modellerinde ise bu ekran boyutu devam etmişti.

teknik destek

Apple son dönemde Android ve Windows Phone ekosisteminde sürekli büyüyen ekranlara kayıtsız kalamadığı için ve yoğun bir müşteri baskısından dolayı yeni nesil iPhone 6’nın ekranını büyüteceği kesinlik kazanmıştı. Öngörülen %18’lik büyümenin şu anda 4 inç için optimize edilmiş programlarda nasıl görüneceğini ise aşağıdan inceleyebilirsiniz.

iphone-6-letterbox-apps

Apple öncelikle bir yazılım şirketi ve bu durumun önüne geçmek için daha evvel iOS 6 için geliştirilen AutoLayout yazılımını optimize ederek bu sorunun önüne yukarıdaki şekilde geçmeyi sağlayacak. Yani burada yazılımcıların ve 3.parti yapım geliştiricilerin ilk önce yapmak zorunda oldukları bir optimizasyon olmayacak. iOS 8, iPhone 6’nın ekran çözünürlüğüne ve boyutuna programları diret port edebilecek. Apple her şekilde en iyisni sunmak için büyük bir çaba harcıyor ve iPhone 6 bu güne kadar mobil cihazlar içinde en çok satılan cihaz olma yolunda ilerliyor.

Kaynak: iphonehacks

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!