iPhone 6’nın Ekran Çözünürlüğü Kesinleşiyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple iPhone 6 lansmanı yaklaştıkça hem heyecan artıyor hemde haberler kesinleşmeye başlıyor. Apple en yakın kaynaklardan biri olan 9to5mac sitesinin iPhone 6’nın ekranı hakkında yaptığı yorumlar ise oldukça gerçekçi ve mantıklı görünmekte.

teknik destek

Yapılan habere göre Apple’ın 4,7 inç boyutunda çıkacak iPhone 6’nın ekran çözünürlüğünün 1740 X 960 piksel olacağı söyleniyor. Bu çözünürlüğün “retina” ekran olarak adlandırılan ekrandaki en üst seviye çözünürlük olacağı da belirtiliyor.

4 inçlik iPhone 5S’in 1136 x 640 piksel olan ekran çözünürlüğünün  16:9 oranı bozulmadan 4,7 inçe çıkartıldığında 1740 x 960 piksele ulaşılacağı söylenmekte.

homescreencomparison notificationcomparison-1

Ekran boyutu artınca ppi değerinin düşmesini çözünürlük ile absorbe etmeyi düşünen Apple’ın 326 ppi değerini 4,7 inç ekranda 1334X750 pikselle ancak yakalayabileceği de belirtilerek Apple’ın bu işin içinden nasıl çıkacağı ise merak konusu. Apple ppi değerinden ödün verecek mi bunu hep birlikte göreceğiz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!