iPhone 6’nın Fiyatı Ne Olacak?

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

The Street Insider analisti Peter Misek yaptığı bir araştırma ile gündeme bomba gibi düştü. Misek araştırmasında Apple’ın halen çalışmakta olduğu 3 GSM Operatörü ile iPhone 6’nın fiyatı konusunda pazarlıklara başladığını ortaya çıkarttı. AT&T, Sprint ve Verizon firmaları ile yapılan görüşmelere göre yeni iPhone’un giriş ücretine 100 dolarlık zam yapılarak ücretin 299 dolara çıkartılacağı Misek tarafından açıklandı.

teknik destek

Yeni iPhone’un giriş seviyesi telefonunun ROM miktarı 32 GB olacak. Bundan dolayıda fiyat kıyaslşaması yaparken 32 GB iPhone 5S üzerinden gitmeyi daha doğru görüyoruz. iPhone 5S 32 GB kontratsız olarak Amerika’da 749 dolardan satılmakta. Bu ücrete 100 dolar ve eyalet vergileri eklendiğinde iPhone 6’nın giriş seviye telefonunun 849 ile 899 dolar arasından satışa sunulacağını düşünmekteyiz.

Ekran Alıntısı

Ülkemizde ise durum biraz daha vahim olabilir. iPhone 5S 32 GB modeli ülkemizde 2449 TL’den satılmakta. Bu ücrete 100 dolar + vergiler eklendiğinde iPhone 6’nın Türkiye satış fiyatının 2899 ile 2999 TL arasında olacağını söylemek mantıklı olacaktır. Yeni iPhone 6 ile birlikte iPhone 5S’te indirim yapılması beklenmiyor. Stok fazlalığı olan iPhone 5C’lerin ise bedelsiz olarak GSM Operatörlerinin kullanıcılarına verileceği söyleniyor. iPhone 6 sonrası iPhone 5C’de çılgın kampanyalar olabilir; tabii almak isteyen varsa.

Ekran Alıntısı

Peki sizin iPhone 6 fiyat tahminiz nedir. Lütfen kendi tahmininizi yazın ve tartışma ortamı olacak söylemlerden kaçının.

Kaynak: iPhonehacks

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!