İddia: iPhone 6’nın Fiyatı ve Çıkış Tarihi Belirlendi

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple’ın yeni telefonu iPhone 6 ile ilgili haberlerin sonu gelmiyor. Bu haber ise tüm haberlerden farklı bir statüte çünkü bu haber bir GSM Operatörü tarafından gelmekte. Apple iPhone lansmanlarını son yıllarda genellikle Eylül aylarında yapmaktadır. Bunun sebebi ise Apple Geliştiriciler Konferansının tarihiyle alakalı bir durumdur. Apple bu yılda oldupu gibi yeni iOS sürümünü Haziran ayında yayımlar ve Beta sürümlerle Eylül ayına kadar en stabil işletim sistemini hazırladıktan sonra yeni telefonunu piyasaya sunardı.

Andronova

Bu durumun değişeceği ile ilgili bazı öngörülerimiz vardı fakat Apple Geliştiriciler Konferansında iPhone 6’yı tanıtmadı. Alman Deutsche Telekom ve Çin’in en büyük perakendecilerinden gelen haberlere göre Apple iPhone 6’yı 19 Eylülde tanıtacak ve 2 hafta içinde satışa sunacak. Satışa sunulmasının ardından 1 ay sonrada tüm dünya üzerinde iPhone 6’nın global satışına başlanacağı açıklandı. Bu kaynağa göre iPhone 6’nın fiyatları da ortaya çıktı.

Apple 16 GB depolama alanından artık vazgeçiyor ve en düşük 32 GB depolama alanını kullanıcılarına sunuyor. Gerçi geçtiğimi aylarda iPhone 5C’nin 8GB versiyonunu çıkartan bir firmanın 16 GB depolama alanından vazgeçmesi pek mantıklı görünmüyor ama haberde böyle söylendiğini görmekteyiz.

32 GB 4,7 inç iPhone 6’nın 850 dolardan

64 GB 4,7 inç iPhone 6’nın 1110 dolardan satılacağı belirtiliyor. Bu fiyatların ülkemizdeki yansıması ise sırasıyla 2799 ve 3099 TL seviyelerinde olacaktır. Sizce iPhone 6’nın fiyatı ne olmalı?

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın