iPhone 6’nın İlk Ekran Görüntüsü Sızdırılmış Olabilir mi?

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Üreticilerin kapalı kapılar ardında büyük bir gizlilik ile telefon ve yazılım geliştirdiklerini biliyoruz. Bu noktada gizlilik sorun olmasa da telefonun üretim aşamasında özellikle taşeron çalışanları ürünlerin fotoğraflarını büyük paralar karşılığında internete sızdırdıkları ile ilgili söylentilerde ortada dolaşmakta. Apple tarafında ki gizlilik oldukça iyi gitse de iPhone 4’ün prototipinin bir barda unutulmasını, iPhone 5C’nin önce kutu ve şarj cihazlarının daha sonra da kendisinin görüntülenmesi zaman içinde haber yapmıştık.

teknik destek

Firmalar her ne kadar gizliliği savunsalar da yeni telefonları ile ilgili böyle sızdırmaların kullanıcılarda telefona bir an evvel kavuşma ve sahip olma duygularını kamçılıyor. Firmaların kendilerinin bile bu tarz sızdırmaları yaptığı ve kullanıcılarda merak uyandırma çabaları hakkında bazı söylentilerde internette yazılmakta ve dilden dile söylenmekte. Bu konuda siz neye inanıyorsunuz çok merak ediyorum.

Apple’ın yaz aylarında tanıtması muhtemele olan telefonu iPhone 6 için çok fazla şey söyledik. Hangisinin doğru olduğunu ise zaman içinde göreceğiz ama kesin olan birşey var ki oda telefonun ekranının büyüyeceği. Bunu Tim Cook’un gülümseyerek “büyük şeyler üzerinde çalışıyoruz” ifadesinden anlıyoruz. iPhone 6’nın 4,7 inç bir ekrana sahip olması oldukça muhtemel. TElefonun çözünürlüğü konusundaysa genel fiki 1208x720p olacağı yönünde.

İnternete düşen bir fotoğraf ile iPhone 6’nın ilk görüntüsüne sahip oluyoruz (tabii fotoğraf gerçekse). Yine fotoğrafın gerçek olduğuu kabul ederek; yeni nesil iPhone’un ekranının büyüdüğünü görebiliyoruz. LG, G2 ile birlikte çerçeve konusunda büyük bir ilerleme sağlayarak “çerçevesiz” olarak adlandırılan bir yapıya telefonu kavuşturmuştu. Apple’ın ise (fotoğraf gerçekse) bu konuyu tamamen aştığını görebiliyoruz. Ekranda çerçevenin olmaması kullanıcı deneyimini nasıl etkiler bilemiyorum ama iPad’ler de kullanılan avuç içini algılamama teknolojisi geliştirilir ve bu telefonda kullanılırsa mükemmel bir kullanıcı deneyimi sunabilir. Yayınlanan o fotoğrafı aşağıdan inceleyebilirsiniz.

iPhone 6

iPhone 6’yı özellikle Android’ten sıkılan bir çok kişi tercih edecektir. Ayrıca bu güne kadar özellikle “beleş” olarak nitelendirilen ve korsan program oyun kurulumuna izin veren Android işletim sisteminindeki oyunların giderek Free to Play formatına dönmesiyle birlikte bu anlamda da tercih edilebilirliğinin azalacağını düşünüyorum. Bakalım iPhone 6 bizlere neler sunacak?

Kaynak: phonearena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir