iPhone 6’nın Metal Gövdesi Görüntülendi, Ekran Devasa Görünüyor!

Büyük ekranlı telefon satın alan kullanıcıların tercihi genel olarak Android işletim sistemli bir telefon oluyor. Son bir kaç aya kadar 5-inç ve yukarı ekranlara sahip telefonlar sadece Android platformunda yer alırken; Nokia, Lumia 1520 ve 1320 modelleriyle dev ekranlı telefon modellerini Windows Phone ekosistemine de getirdi. iOS kullanıcıları başka bir ifadeyle iPhone kullanıcılarının ise büyük ekran hayalinin gerçekleşmesi için daha ileriye bakması gerekiyor.

teknik destek

Bir süre önce Foxconn kaynakları tarafından da doğrulanan iddiaya göre Apple bu yıl 4.7 ve 5.7-inç büyüklüğünde iki iPhone modeli duyuracak. Söz konusu modellerden 4.7-inç ekranlı cihaz iPhone 6 olacak ve Apple ekran konusunda iddialı bir seviyeye geçiş yapacak. 5.7-inçlik model ise Cupertino merkezli şirketi büyük ekranlı telefonlar kategorisinde temsil edecek.

Tüm bu gelişmeler yaşanadursun Çin’den gelen bazı görüntülerin Apple’ın iPhone 6 modeline ait olduğu iddia edildi. Çin’in Twitter’ı Weibo sosyal paylaşım sitesinde beliren görüntülerin 4.7-inçlik iPhone 6’ya ait olduğu öne sürülüyor. Metal gövdeyi iPhone 5 ya da 5S ile kıyasladığımızda ekran boyutunun önemli ölçüde büyütüldüğü dikkatlerden kaçmıyor. Dikkat çeken bir diğer detay ise metal gövdenin sınırları zorlayan bir inceliğe sahip olmasıdır. iPhone 5S‘te 7.6mm kalınlık sunan Apple, yeni nesil iPhone modelinde inceliği 7mm’nin altına çekebilir.

Apple’ın yeni iPhone’lar 4.7 ve 5.7-inçlik ekranlar benimsemesi sizce doğru bir karar olur mu? Siz ne düşünüyorsunuz?

iphone6-maybe

kaynak: pocketnow

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir