iPhone 6’nın Özellikleri Beliriyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple iPhone 6 için, insanlarda ilk nesil iPhone’un bıraktığı izlenimi bırakmak istiyor ve bunun için telefonu özellikle donanım anlamında büyük farklılıklar ile sunmayı planlıyor. iPhone 6 için henüz kesinleşen resmi bir bilgi olmasa da Apple’a yakın kaynaklardan ve tedarikçilerden sızdırılan bilgilere göre iPhoneun kesinleşen özelliklerini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

teknik destek

Büyük Ekran: Apple’ın 3,5 inç ile başlayan telefon macerası bu gün 4 inç ile devam etmektedir. Başparmağın ekranın her yerine dokunabilmesi üzerine odaklanan 4 inç ekran boyutu Apple için en uygun ekran boyutuyken Android ekosisteminin 5 inç ekran boyutunun standartlaşması üzerine Apple’ın ekran boyutunu 4,7 inçe ve arkasından gelecek iPhone Air ile ekran boyutunu 5,5 inç boyutuna çıkartılacağı konuşulmakta. 4,7 inç ekranın 1704 x 960 piksel gibi standartların ötesinde olacağı ise şu anki ekran boyutlarını ölçeklediğimizde bu rakamlara ulaşmaktayız. iPhone 5’in ekranında parmağın her yere ulaştığı üzerinde durulduğu tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

u5X5cV-4LRo” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

NFC (Near Field Communication): Apple CEO’su Steve Jobs (kendisini rahmet ve özlemle anıyoruz), NFC teknolojisi için “gereksiz” yakıştırmasında bulunmuş ve selefi Tim Cook’ta “gülünç” ifadesini NFC teknolojisi için kullanmıştı. Bende uzun zamandır NFC’li telefon kullanmaktayım ve bu yöntemle dosya hiç paylaşmadığımı belirtmek isterim. Bu teknoloji için belki gereksiz ve komik diyemeyiz fakat en doğru tabir “kullanışsız” olacaktır. Apple’ın iPhone 6’da NFC çipini çok daha kullanışlı hale getirerek kullanacağı söyleniyor.

Kablosuz Şarj: Bir şehir efsanesi haline gelen kablosuz şarj konusu insan sağlığı açısından halen tartışılır olsa da iPhone 6’da ve muhtemelen iWatch’ta kullanılacak bir donanım olacaktır.

Daha Hızlı LTE: Şu anda mevcut iPhone 5S ve A7 çipseti 150 Mbps internet hızlarına destek verirken A8 çipi ile iPhone 6’nın 300 Mbps hızlara destek vereceği öngörülmekte.

Bunlar kesinleşen bilgiler diyebiliriz. Bu özellikleri nasıl buluyorsunuz? Yorumlarınız ile yazılarımıza destek vermenizi rica ediyoruz…

Kaynak: iPhonehacks

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir