iPhone 6’nın Sızdırılan Lojik Kart (Anakart) Resimleri, NFC ve Wi-Fi 802.11ac’nin Olacağını Gösteriyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Gün geçmiyor ki iPhone 6 hakkında tahmin yapılan, sızdırılan özellik gibi başka bir haber duymayalım. Bir çoğu asparagas olan, prototip resim ve video gibi haber artık kullanıcıların neye inanacağı konusunda karışıklığa yol açıyor. Belki de bunca haberin kaynağı Apple‘ın kendisi ve yeni cihazının duyurulmasından önce kullanıcılarda viral bir algı oluşturmaya çalışıyor.

teknik destek

Şimdi ise duyurulmasına 2 aydan daha az süre kalan iPhone 6‘nın lojik kartının resimleri ortaya çıktı. Bu arada “Lojik kart“, Apple ürünlerin özel bir tabir olmakla birlikte, PC’den alışagelen “anakart” kelimesinin karşılığıdır.

Nowehereelse.fr sitesinin paylaştığı haberdeki lojik kart resimlerine göre, iPhone 6’nın 4.7 inç olacağı tahmin ediliyor. Ayrıca paylaşılan lojik kart resimlerinden, yeni iPhone 6’da NFC ve Wi-Fi 802.11ac yer alacağı kesinlik kazanmışa görünüyor.

iphone_6_5s_logic_boards

Lojik kartın bağlantı dizilimine bakıldığında diğer iPhone’lara karşılık gelen benzerlikler taşıdığı görülecektir. Sızdırılan resimlere göre iPhone 6’nın daha büyük olacağı rahat bir şekilde görülebiliyor. iPhone 6’nın büyük olacağı göz önünde bulundurulursa lojik karttaki değişiklikler zaten anlam kazanmakta.

iphone_6_logic_board_screw_holes

Son dönemde sızdırılan başka iPhone 6 parçalarından da görüleceği gibi, bu parçaların aynı cihaza ait olduğu söylenebilir.

iphone_6_logic_board_annotated-800x594

Sızdırılan lojik kart resimlerinde herhangi bir yonga takılı olmadığı için, iPhone 6’nın tam olarak hangi özellikleri barındırdığını söylemiyoruz. Ancak şuana kadar edinilen bilgiler ışığında söyleyebiliriz ki, kısa süre içerisinde Eylül ayında yapılacak olan lansmanında 4.7 inç ve hatta 5.5 inçlik versiyonları görebilmek mümkün olacak.

Kaynak: macrumors

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir