iPhone 6 KGI Securities Analisti Ming Chi Kuo Tarafından Sızdırılmış Olabilir.

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

KGI Securities analisti Ming Chi Kuo geçtiğimiz günlerde iPad Air 2 ve iPad Mini 3’ün teknik özelliklerinden bahsetmiş ve bu haberimiz sizler tarafından da oldukça ilgi görmüştü. Halen bu haberimizi okumayanlar varsa 2014 yılı sonlarına doğru çıkacak iPad Mini 3 ve iPad Air 2’ye ait teknik özelliklere buradan ulaşabilirsiniz.

teknik destek

KGI Securities analisti Ming Chi Kuo Apple ürünleri ile ilgili geçtiğimiz yıllarda yaptığı doğru tahminleri ve şirkete yakınlığı ile tanınan ve teknoloji basınında analizlerine oldukça önem verilen özel bir kişiliktir.

Kuo, geçtiğimiz gün yeni nesil iPhone 6 ile ilgilide bazı teknik özellikler hakkında yorumlarda bulundu. Şimdi bu yorumları gelin birlikte inceleyelim.

 • LG G2 ile başlayan “çerçevesiz” tasarımın iPhone 6’da da süreceğini ve çerçevelerin neredeyse yok gibi görüneceği belirtiliyor.
 • iPhone 6’da 8 megapiksel kameraya yer verileceğini belirten Ming Chi Kuo, özellikle diyafram ve sensör boyutu konusunda Apple’ın büyük bir fark ortaya koyacağını söylemekte.
 • 2 farklı model ile gelmesine kesin gözüyle bakılan iPhone 6’nın 4,7 inç boyutunda olanının ekran çözünürlüğü 1334 x 750 piksel olurken bu ekran 326 ppi yoğunluk verecek. 5,5 inç boyutundaki iPhone 6’nın ise Full HD yani 1920 x 1080 piksel olacağını ve bu ekranın da 401 ppi yoğunluğa sahip olacağı belirtiliyor.
 • Yeni telefonun en boy orantısı ise aynen korunacağı için programların eksik görünmesi veya hiç açılmamasının da önüne geçilecek. 3.parti uygulama geliştiriciler için developer kitine eklenecek çözünürlük konfügürasyonu ile program yazılımcılar programlarını yeni çözünürlüğe vede yeni ekran boyutlarına hemen entegre edebilecek.
 • iPhone 5S’in kalınlığı 7,6mm iken iPhone 6’nın ekranının da büyümesiyle kalınlığın 6,5 mm ile 7,0 mm arasında olabileceği bekleniyor.
 • Ming Chi Kuo, iPhone 6’nın A8 işlemcisi ile geleceğini ve RAM miktarının beklendiği gibi 2 değil 1 olacağını belirtiyor. 1GB sistem belleği iPhonelar için bir sorun gibi görünmesede 3GB RAM miktarının standartlaşmak üzere olduğu Android ekosistemine nazaran oldukça düşük bir değer gibi görünüyor. 1GB’lık Ram miktarı özellikle web browser konusunda kullanıcıların sorun yaşayabileceğininde sinyallerini veriyor.
 • iPhone 5S 1560 mah pil gücü ile oldukça yetersiz kalıyor ve iPhone sahiplerinin ekranlarını tam parlaklıkta şimdiye kadar hiç göremedikleri tuhaf bir gerçeğide ortaya koyuyordu. 5,5 inç’lik iPhone 6’nın bu pil gücünden %70 daha fazlasını sunacağını söyleyen Kuo iPhone 6 alacaklara bu konuda bir sorun yaşamayacaklarınıda belirtmekte. 1560 mah pil gücünün %70 fazlası ise 2650 mah pil gücüne denk gelmekte olup; rakiplerinin daha küçük kasaya 3200 mah pil gücünü sığdırdıkları düşünüldüğünde Apple’ın “diren iPhone şarjı” ironisinin devam edeceğinide biz söyleyebiliriz.
 • NFC yerien iBeacon bluetooth teknolojisi kullanmayı tercih eden Apple, iPhone 6 ile birlikte artık standartlaşan NFC birimine geçiş yapacak. Hem iBeacon hemde NFC desteği sunacak olan iPhone 6 dosya paylaşımı konusunda artık daha verimkar çalışacak gibi görünmekte.
 • 5,5 inç iPhone 6’nın en düşük hafıza oalrak 64 GB seviyesinden giriş yapacağını belşirten Kuo, Safir camın ise 4,7 inçlik iPhone 6’ya değilde bu modele yetişebileceğinin altını çiziyor.
 • Tüm bunların yanında Apple’ın iPhone 5C’de yaşadığı büyük travmayı bir daha yaşamak adına plastik kasalı iPhone yerine zaten stoklarda olan iPhone 5C ile yola devam edebileceğide KGI Securities analisti Ming Chi Kuo tarafından dile getiriliyor.
 • 4,7 inç iPhone 6 önce satışa sunulacak ve 60 milyon adet satış rakamına ulaşması beklenirken, yılın son çeyreğinde piyasaya sürelecek olan iPhone 6 5,5 inçin ise 9 milyon satış rakamına ulaşacağı Kuo tarafından belirtiliyor.

Anlaşıldığı üzere iPhone 6, pil kapasitesi hariç hemen hemen tüm ihtiyaçları karşılayacak gibi görünüyor. Peki bu özellikler sizin beklentilerinizi karşılıyor mu?

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!