iPhone 6’nın Üretimine Başlanıyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple‘ın heyecanla beklenen telefonu iPhone 6’nın tanıtılmasına aylar kalmışken Apple’ın yeni nesil iPhone üretimine başlamasına da çok az kaldı. Apple iPhone ve iPAd üretimini Çin’in en büyük teknoploji fabrikası Foxconn’da yapıyordu. Özellikle geçtiğimiz yıl yaşanan iPhone 5S ve iPad Mini stok sorunlarından sonra Apple Foxconn’u rahatlatmak adına iPhone 5C’nin ve iPad Mini’nin montaj sorumluluğunu Pegatron firmasına devretmişti. Firmada kendilerine tanınan bu ayrıcalığı çok iyi değerlendirmiş ve Apple’ın yeni ürünlerinini yapmak için bir anlaşmayı da Apple’dan kopartmıştı.

Andronova

İşte bu bağlamda Apple yeni iPhone için Pegatron firmasının da bu üretimde yerini alacağı söyleyen Çin’li haber kaynakları iPhone 6’nın üretimine yılın 2.çeyreğinde başlanacağını belirtiyorlar. Buradan anlaşıldığı üzere de iPhone 6’nın safir cam ile kaplanması pek mümkün görünmüyor. Apple’ın Arizona’da işletmesine başladığı safir cam fabrikasının bu üretime yetişip yetişmeyeceğini zaman gösterecek olsa da ilk gelen bilgilere göre safir camın sadece TouchID kısmında ve kamera lensinin koruyucu kısmında bulunacağı söylenmekte.

apple-sapphire-factory-arizona1

iPhone 5S’e bile böylesine yoğun bir talep olmuşken iPhone 6’nın çıkmasıyla birlikte şimdiye kadar görülmemiş satış rekorlarının kırılması bekleniyor. Apple Store’lar önünde çadırlar ve onlara kahve dağıtan Apple çalışanlarını çok yakında tekrar görebileceğiz. Sizler bir ürün almak için bir mağazanın önünde yatar mısınız bilmiyorum ama açıkçasını söylemek gerekiyorsa ben böyle bir bekleme işine girmezdim. Apple Store Türkiye’nin açılışına sayılı günler kalmışken peki siz iPhone 6 için sıraya girer miydiniz?

apple-iphone-6

Kaynak: iphonehacks

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın