iPhone 6s batarya sorunu için pil değişim programı hakkında detaylı bilgi

media 10608

Apple'ın son günlerde başına bela açacağa benzeyen iPhone 6s batarya sorunu için yeni haberler gelmeye devam ederken, Pil Değişim Programı şimdiden başlatılmış durumda.

teknik destek

Son günlerin en çok konuşulan konularının başında gelen ve Samsung’a 15 milyar dolarlık devasa zarara yol açarak piyasadan çekmesine sebep olan bataryadan kaynaklandığı anlaşılan Galaxy Note 7 patlama probleminin ardından, şimdi de Apple aynı durumla karşı karşıya kaldı.

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinde görülen bu problem, telefonun şarjının %20 veya %30 olduğunda kapanmasına yol açıyordu. Apple ilk olarak bu konuda problemin yazılımsal olduğunu söylemiş olsa da, şikayetler ciddi oranda artarken, bir çok iPhone 6s cihazının patladığı haberleri hızla yayılmaya başladı.

Patlamalara yönelik yapılan açıklamalarda bunun birkaç cihazda olan rastlantısal kullanıcı hataları olabileceği belirtilmişti. Ancak cihazları patlayan iPhone sahiplerinin sayısı hızla artınca Apple konuya müdahil oldu ve bataryaların sorunlu olduğunu kabul ederek “Pil Değişim Programı” başlattı.

iPhone 6s batarya sorunu

media 10607

iPhone 6s batarya sorunu için pil değişim programı hakkında detaylı bilgi Resmi olarak teyid edilen iPhone 6s batarya sorunu konusunda, sizin kullandığınız modelde de bu sorunun olup olmadığını anlayabilir ve pil değişim programından yararlanabilirsiniz.

Eğer 6s modelini kullanıyorsanız cihazınızın sorunlu olup olmadığını anlamak için yapmanız gerekenler şöyle; iPhone 6S batarya sorunu kontrol etme yöntemi Telefonunuzda Ayarlar > Genel > Hakkında bölümüne girerek cihazınızın seri numarasını kontrol edin. Eğer 4. ve 5. hanelerinde “Q3, Q4, Q5, Q6, Q7, Q8, Q9, QC, QD, QF, QG, QH ya da QJ” karakterlerinden bir tanesi yer alıyorsa, iPhone 6S hatalı pil sorunu olan bir modele sahipsiniz ve pilin değiştirilmesi gerekiyor demektir.

Hatta Apple bu konuda açtığı “Beklenmedik kapanma sorunları için iPhone 6s programı” web sayfasında doğrudan seri numarasını yazıp, cihazınızın hatalı üretimli olan modellerden oldup olmadığını kontrol etmenizi sağlıyor.


Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2017, 19:59

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın