iPhone 6s kamera bulanık gösterme sorunu

Andronova
Andronova
3 Minimum Okuma

iOS güncelleme yaptıktan sonda iPhone 5s, iPhone 6s ve diğer modellerde yaşanan ön ve arka kameranın bulanık gösterme sorununun nedeni ve çözümü haberimizde…

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

iPhone 6, Plus ve iPhone 7′ de kamera sorunu var mı? iOS 10 güncellemelerinden sonra iPhone cep telefonumun kamerası bulanık göstermeye başladı. Ya da aldığım günden beri kamera bulanık gösteriyor. Diyen var mı?

Apple markasının amiral gemisi olan iPhone serileri ülkemizde ciddi rakamlarla satılmakltadır. Artık herkesin elinde yüksek fiyatına rağmen bir iPhone görmeniz mümkündür. Yeni ve eski farketmez her türlü modelini sıfır veya ikinci el olarak showromlarda bulabilirsiniz.

iPhone 6s kamera bulanık gösterme sorunu

Sıkıntı sadece bu modele özgü değil duruma göre hemen hemen tüm modellerde görülebilir. Örnek sürümle alakalı bir sıkıntı var ve bazen Apple’ ın kamera sorunundan dolayı güncelleme yaptığını görüyoruz. Belki bunla karşılaşanların ilk aklına gelen acaba telefonun kamerası bozuk mu diye sorgulamak oluyor.

Durumun analizinde ilk test;

 • iPhone’ u kapatma
 • Kamera kullanımda olan uygulamalara bakma
 • Son zamanlarda yüklenen uygulamaların kamerada olumsuz bir durum oluşturması
 • Gelen bir güncelleme
 • Kamera açıkken şarja takıp kontrol etme

Gibi yapacağınız kontrollerden sonra birde aşağıdakilerle devam ediniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

iPhone 6s kamera bulanık gösterme sorunu

iPhone kamera neden bulanık gösteriyor çözümü nedir?

Bu kadar rağbet edilen bu akıllı telefon modelinde bazen tadınızı kaçıtacak sorunlar karşınıza çıkmaktadır. İşte bu sorunlardan biri olan iPhone ön veya arka kamerada yaşanan bulanık gösterme sorununun nasıl çözülebileceği hakkın bir makale paylaşacağız. İlk defa iPhone kullanan kişiler bu srounla karşılaştıkları vakit sorunun yazılımsal mı yoksa donanımsal mı olduğu konusunda tereddüt yaşamaktadırlar. Özellikle iPhone 6s’leirn bazılarında bu sorunu yaşayanların forum sitelerinde ki şikayetlerini görebilirsiniz.

Peki bu iPhone 6s bulanık kamera sorununu nasıl çözüme kavuşturabiliriz ? Cihazınızın kamera ayarlarını kontrol ediniz. Hızlı Ağır Çekim, Video, Fotoğraf, Kare ve Panorama olarak değiştirerek test ediniz. Sorun varsa ilk önze şunu belirtelim eğer bir güncelleme sonucunda bu sorun başınıza geldi ise eski sürümü yükleyerek bu sorunu çözebilirsiniz. Eğer herhangi bir güncelleme olmadan bu sorunu yaşadı iseniz yapmanı gereken iPhone cihazınızı sıfırlamak veya yeniden iTunes aracılığı ile kurmanızdır.

Bu işlemleri yaptığınızda halen sorun düzelmedi ise ne yazıkki sorununuz donanımsaldır. Ön veya Arka kameralarda bulunan lenslerde sorun yaşayabilirsiniz. Eğer böyle bir sorununuz var ise sizin yapabileceğiniz herhangi bir çözümünüz olmamaltadır. iPhone cihazınızın garantisi devam ediyorsa teknik servise gösteriniz. Gerçi bu sorun donanımsdal ise garanti olsun olmasın mecburen iPhone yetkili servisine göstermeniz gerekmektedir.

 • Kamera ayarlarından tüm seçeneklerle oynayıp test edin
 • iPhone Genel bölümüne girin, sıfırla’ ya geçin ve tüm ayarların sıfırlanmasını uygulayın
 • Varsa güncellemeleri yapın
 • Uygulamaları kaldırarak deneyiniz
 • Fabrika ayarına çevirmek gerekebilir
 • iTunes üzerinden güncellemeyi veya sıfırdan yüklemeyi deneyiniz
 • Aynı modeli kullananlarda aynı sıkıntı var mı sorun. (Sürümde aynı olsun)


Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2020, 01:43

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

ETİKETLİ: ,
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak