iPhone 6s Plus iOS 10.1.1 batarya sorunu için çözüm güncelleme

media 10811

iPhone 5, iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6S / Plus, iPhone 7, iPhone 5C, iPhone SE modellerinde batarya şarj kullanım süresinin kısalması sorunu çözümü. Şarj neden erken bitiyor?

teknik destek

iPhone 5, iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 7, iPhone 5C, iPhone SE modelleri Apple tarafından üretilen ve ülkemizde satışa sunulan telefon modelleridir.

Satış olarak Apple’ın amiral gemisi olan iPhone markası ciddi rakamlara ulaşmıştır. iPhone bu yıl çıkardığı iPhone 7 ile de bu başarısını sürdürmeyi hedeflemektedir. iPhone 7 ile birlikte gelen iOS 10 işletim sistemi farklı ve yeni özellikler telefona kazandırırken bazı sorunları da peşinden getirdi. Örneğin kamera sorunu.

iPhone modelleri bu iOS 10 güncellemesi aldıktan sonra bazı iphone modellerinde kamera çekimleri bulanık göstermeye başladı. Bu kamera bulanıklık sorununu Apple çıkardığı iOS 10.1.1 güncellemesi ile çözüme kavuşturdu diyebiliriz.

iPhone 6s Plus iOS 10.1.1 batarya sorunu çözümü güncelleme

iPhone 6s Plus iOS 10.1.1 batarya sorunu için çözüm güncelleme

Apple bu son çıkardığı güncelleme ile kamera bulanıklık sorununu ve diğer problemleri çözerken yeni bir sorun ile iPhone modelleri karşı karşıya kaldı. Bu sorun iPhone modellerinin bu güncellemeyi aldıktan sonra kısa bir kullanımdan sonra şarj bitmesidir.

Forum sitelerinde iPhone kullanıcıları güncellemenin ardından wi-fi bağlantısını bile kullanırken şarjlarının çok kısa sürede bittiğini söylemeye başladılar. Batarya bitme sorunu buradan da anlaşılacağı üzere yazılımsaldır. Çözüm olarak eski iOS 10 sürümüne dönüş yapmalısınız veya iOS 10.1.2 Beta sürümünü yükleyip denemelisiniz.


Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2017, 23:09

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın