iPhone 6s ve iPhone 6s Plus Türkiye Satış Tarihi Ertelendi!

media 12574

Apple’ın geçtiğimiz ay 9 Eylül tarihinde resmi olarak tanıtımını yaptığı yeni amiral gemileri iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modelinin, Türkiye satış tarihi ertelendi.

Andronova

Daha önce sizlerle “iPhone 6s ve 6s Plus Türkiye Fiyatı ve Satış Tarihi Belli Oldu” başlığında detaylarını verdiğimiz haberimizin ardından, yeni iPhone’larını 16 Ekim’de satın almak için heyecanlanan Apple severler, görünüşe göre yeni iPhone 6s serisine hemen kavuşamayacaklar.

Apple tarafından erleme konusunda yapılan açıklamada, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinin Türkiye satış tarihi bir hafta ertelenerek, 23 Ekim olarak değiştirildi.

iphone-6s-turkiye-satis

Henüz ertelemenin sebebi bilinmezken, bu gecikmenin sadece Apple mağazalarında değil, ayrıca operatör ve distribütörlerde de olacağı belirtiliyor.

Satışa sunulduğu ilk günlerde ciddi stok problemi yaşanacağına kesin gözüyle bakılan iPhone 6s serisinin, daha önce orta çıkan Türkiye fiyatlarına rağmen yoğun talep göreceğini söyleyebiliriz.

iPhone 6S ve iPhone 6S Plus Türkiye Fiyatı

  • iPhone 6s: 16GB 3.099TL, 64GB 3.499TL, 128GB 3.899TL
  • iPhone 6s Plus: 16GB 3.499TL, 64GB 3.899TL, 128GB 4.299TL

Eğer, yeni iPhone 6s serisinden birini almayı düşünüyorsanız, şimdiden önsipariş vermenizi tavsiye ederiz. Aksi takdirde stok problemleriyle canınız sıkılabilir.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın