iPhone 7 ekran görüntüsü alma

media 8881

Apple firmasının amiral gemisi iPhone 7 telefon modelinde tuşlarla ve Assistive Touch ile ekran görüntüsü nasıl alınır resimli olarak anlatıma yer verdik.

teknik destek

Apple firması çıkardığı bütün telefon modellerinde kullanıcılarına ekran görüntüsü alma imkanı vermektedir. Bu özelliği son telefon modeli olan iPhone 7‘de de kullanabilirsiniz. İnternette dolaşırken veya ekranda bulunan bir durumu sevdiklerinizle paylaşmak istediğinizde ekranınızın görüntüsünü alabilirsiniz. iPhone 7 modellerinde iki farklı yöntem uygulayarak ekran görüntüsünü alabilirsiniz.

Ekran görüntüsü telefonunuza png formatında kaydedilmektedir. Bu resmi istediğiniz platformda kullanabilirsiniz. Faccebook ,whatsapp,email gibi… Ayrıca yaşadığınız sorunlara çözüm bulabilmek için ekran görüntüsünü alıp ilgili yerlere göndrebilirsiniz.

iPhone 7 telefonda ekran görüntüsü alma

iPhone iOS 7 işletim sisteminde ekran görüntüsünü almanın ilk yöntemini sizlerle paylaşalım;

iPhone 7 telefonunuzun üzerinde bulunan fiziksel tuşları kullanarak ekran görüntüsünü alabilirsiniz. Çekmiş olduğunuz resim Screenshot albümüne kaydedilecektir. Tuşlar yardımıyla ekran görüntüsü alabilmek için;

  • iPhone 7 home tuşu + power tuşuna birlikte bastığınızda ekranın resmini çekebilirsiniz. Home tuşu iPhone modellerinde ana ekranda alt ve orta kısımda bulunmaktadır. Güç tuşu ise telefonunuzun sağ tarafında bulunan tuştur.

iPhone 7 ekran görüntüsü alma

  • Yukarıdaki tuşlara basılı tuttuğunuzda fotoğraf çekimi sesi aldığınızda resim albümlerinize kaydedilmiş olacaktır.

Ekran görüntüsünü alabilmek için diğer yöntem ise;

Fiziksel tuşları kullanmadan telefon kontrolü yapabileceğiniz  Assistive Touch ile ekran görüntüsü alabilirsiniz. Bu işleme başlamadan önce  Assistive Touch özelliğini iPhone telefonlarınız da aktif hale getiriniz. Peki Assistive Touch özelliğini nasıl açabiliriz ? 

Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > Assistive Touch adımlarını takip ettiğinizde özelliği aktif edebilirsiniz. Bu işlemden sonra ise  Aygıt > Fazlası > Ekran Resmi adımlarını takip ederek ekran görüntüsü alabilirsiniz. Aşağıdaki resimde Assistive Touch özelliği ile ekran görüntüsü alma adımları gösterilmiştir.

iPhone 7 ekran görüntüsünü alma


Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2017, 01:37

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın